Çalışan bayanlar,anneler,ev hanımları ve temizlik firmaları tarafından ev temizliğinde koltuk yıkamanın önemi gün geçtikçe daha fazla anlaşılır olmaktadır.

Yapılan araştırmalar ve herkes tarafından varılan ortak kanı şunu gösteriyor ki koltuk temizliği ve koltuk yıkama işlemi olmadan bir evin temizliği tamamlanmış sayılamaz.

Koltuk yıkama konusunda hatırı sayılır tecrübeye sahip izmir koltuk yıkama firmaları koltuk temizliğinin önemini şu şekilde açıklamaktadır.

”Ailesinin ve kendi sağlığını düşünen herkes evinde bulunan koltukların temizlenmesi için yılda en az iki kere profesyonel destek almalıdır.”

Bu kadar önemli olan bir konu hakkında ister istemez insanın aklına birçok soru gelmektedir?Koltuk yıkama konusunda akla gelebilecek önemli soruları ele aldık ve sizler için araştırarak en doğru yanıtları bulduk.

  • Profesyonel koltuk yıkama işlemi nasıl olur?
  • Evde yapılan koltuk temizliği yeterli midir?
  • Koltuk yıkama işlemi ne zaman yapılmalıdır?
  • Koltuk üzerinde ne gibi zararlılar bulunabilir?

 

PROFESYONEL KOLTUK YIKAMA İŞLEMİ NASIL OLUR?

Profesyonel koltuk yıkama işlemi profesyonel koltuk yıkama makineleri ve koltuk yıkama ürünleri ile birlikte koltuk yıkama personeli eşliğinde yapılır.İlk önce koltuk kumaşı cinsi,varsa leke türleri ve kir yoğunluğu belirlenir.Daha sonra koltuk yıkama stratejisi belirlenir ve yıkama işlemi,leke çıkarma işlemi,durulama işlemi sırası ile uygulanır.

 

EVDE YAPILAN KOLTUK TEMİZLİĞİ YETERLİ MİDİR?

Evde yapılan koltuk temizliği yani koltuk silmek koltuğun temizliği için yeterli değildir.Koltuk silerek koltuk üzerindeki leke,kir ve zararlı mikroorganizmaları ortadan kaldıramazsınız.

 

KOLTUK YIKAMA İŞLEMİ NE ZAMAN YAPILMALIDIR?

Koltuk yıkama işlemi normal şartlarda yılda iki kere ve mevsim geçişlerinde yapılmalıdır.Diğer bir taraftan koltuk üzerine bir şey dökülüp leke oluşursa hemen,yoğun kullanılan otel,hastane koltukları her ay,evcil hayvan olan bir evde bulunan koltuk iki ayda bir,oturma odasında sık kullanılan bir koltuk üç ayda bir kesinlikle yıkanmalıdır.

 

KOLTUK ÜZERİNDE NE GİBİ ZARARLILAR BULUNABİLİR?

Koltuk üzerinde toz ve kirin haricinde mite,akar ve bazı mikroorganizmalar bulunur.Bu gibi zararlılar genellikle solunum yolu rahatsızlıklarının temel nedenleri arasında sayılmaktadır ve ancak doğru temizlik ürünleri kullanılarak koltuk yıkama yapılarak bu zararlılardan kurtulabiliriz.Bu durumdan da ev temizliğinde koltuk yıkamanın önemi bir kez daha anlaşılmaktadır.

Similar Posts