İzmir’de Ev Temizliği Firmaları seçerken ya da hizmet alma öncesinde, randevu oluşturmadan hemen önce, dikkat etmeniz gereken 5 önemli konuyu sizinle paylaşıyoruz. Birçoğunuzun aklına, ev temizliği şirketi fiyatları kıyaslaması yapmak ya da ev temizliği için gelecek firmanın temizlik ürünlerini de beraberinde getirip getirmeyeceği sorusu gelecektir.

Peki ya izmirde ev temizliği firmaları ile oluşturacağınız ev temizliği randevusu öncesinde

“Bulunduğunuz lokasyonda, temizlik hizmeti almak istediğiniz tarihte, herhagi bir planlı su kesintisi var mı?”

sorusu hiç aklınıza geldi mi?

“Evet geldi”

diyorsanız ve ev temizliği randevunuzu bu durumu dikkate alarak oluşturuyorsanız, siz, hayatı tedbirli yaşayanlardansınız. Ama

“Hayır gelmedi”

diyorsanız bu makaleyi mutlaka sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz. İzmir’de ev temizliği firmaları seçerken ve alacağınız ev temizliği öncesinde birçok kişinin aklına gelmeyen ancak dikkat edilmesi gerekli 5 önemli  konudan bahsedeceğiz.

İzmir’de Ev Temizliği Firmaları Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Önemli Konu

Ev temizlik ihtiyacınız için dışarıdan destek almak oldukça geçerli bir çözüm. Profesyonel ev temizliği hizmeti sunmakta olan güvenilir ve kaliteli br temizlik firması bulmak ise oldukça zor. Çeşitli hizmet sağlayıcılardan temizlik hizmeti almış olan birçok kişi deneyimlerini farklı mecralarda paylaşmakta. Kimi olumsuz deneyimlerini ve  çok azı ise memnuniyetini.Peki doğru temizlik firması nasıl bulunur, temizlik firması seçerken nelere dikkat etmek gerekir. Bu ve buna benzer birçok sorunun yanında bir de gözümüzden kaçan bazı konuların da var olduğunu hatırlatmak istedik. İzmir’de ev temizliği firmaları seçerken çoğu kimsenin aklına gelmeyen konular.

1-Ev Temizliği Firması Seçerken Yerel Firma Avantajını  Not Edin

Ev temizliği firması seçerken bulunduğunuz lokasyona daha yakın olan ve deneyimli bir firmayı yani uzun zamandır ev temizlik hizmetleri veren bir temizlik firması seçmeniz size birçok avantajı da beraberinde getirecektir.

İlk olarak, sizin adresinize yakın olan bir izmir ev temizliği firmasından alacağınız ev temizliği hizmetinin ücreti sizin adresinize uzak olan bir izmir ev temizliği firmasından alacağınız ev temizliği ücretine göre daha uygun olacaktır. Örneğin İzmir Çeşme’de bulunan bir evin temizliği için Çeşme’de veya Çeşme’ye yakın bir adreste harekat merkezi veya ofisi bulunan bir temizlik firmasını seçmeniz uygun olacaktır.

Diğer önemli bir konu ise, yerel ve size yakın olan bir temizlik firması, ev temizliği istek ve ihtiyaçlarınıza çözüm sağlamakta, daha az sürede, size dönüş sağlabilecektir.

2-İzmir’de Ev Temizliği Firmaları Seçerken Ne Derece Deneyime Sahip Olduklarını Değerlendirin

İzmir’de ev temizliği firmaları ile ev temizliği randevunuzu oluşturmadan önce firmanın temizlik sektörde ne kadar deneyime sahip olduğunu sormak iyi bir fikirdir. Sektöre yeni girmiş olan bir temizlik şirketi, müşteri portföyü oluşturmak ve geliştirmek için uygun fiyat politikaları ile rekabete katılmak ister. Ancak unutmamalıdır ki, ev temizliği için size göndereceği ekibin deneyimli olması, alacağınız hizmet kalitesinin oluşmasında en önemli etkendir. Ortalamadan daha ucuza alacağınız bir ev temizliği hizmeti beraberinde daha fazla riski getirecektir.

İzmir’de ev temizliği firmaları seçerken, bu firmanın temizlik sektöründe ne süredir hizmet vermekte olduğunu araştırınız ve değerlendiriniz. Uzun süredir temizlik sektöründe hizmet vermekte olan bir İzmir temizlik firması, işini doğru yaptığı,güvenilir ve profesyonel olduğu için tercih edilir. Yaptığımız araştırmalar gösteriyor ki; İzmir’de temizlik sektörüne yeni giren her 5 firmadan 4 ü bir yılı bile doldurmadan kapanmaktadır. Bu durumda yapılması doğru olan, güvenilir temizlik hizmeti sunan ve istikrarlı bir temizlik firmasından hizmet almaktır.

3-Ev Temizlik Firmasının Donanım ve Altyapısını Araştırın

Bir İzmir  temizlik firmasından ya da herhangi bir temizlik hizmeti sağlayıcıdan eşyalı ev temizliği, inşaat sonrası ev temizliği ya da buna benzer bir ev temizliği hizmeti almayı planlıyor iseniz değerlendirmeniz gerekli konuların başında sahip oldukları temizlik donanımı gelmelidir.

Merdiven, temizlik kovaları, buhar makinesi, cam silme aparatları, hortum, boya kazıyıcı aparatlar ve buna benzer birçok temizlik donanımı. Standart olarak, hizmet alacağınız bir temizlik firmasının altyapısında bulunması gereklidir. Yeterli derecede donanıma ve tecrübeli bir temizlik ekibine sahip bir izmir ev temizliği firması sizin memnuniyetinizi sağlayabilir. Diğer bir yandan, İzmir’de ev temizliği firmaları ile randevu oluşturmadan önce, donanım konusunu da değerlendirme listenize almazsanız, kırık bir temizlik kovası,iki adet temizlik bezi ve deneyimsiz bir temizlikçi ile yeni almış olduğunuz evinizin inşaat sonrası temizliğine başlamayı deneyimleyebilirsiniz.

4-Ev Temizliği Firmasının Sunduğu ve Sizin İhtiyacınız Olan Hizmet Standartlarını Karşılaştırın

Bir evi temizlerken birçok temizlik şirketi belirli bir temizlik kontrol listesi kullanır ve bunları standart olarak sunar. Bu liste, izmir temizlik ekiplerine, temizlemeleri gereken her şeyi, her evde standart olarak sunabilmelerine imkan sağlar.  İzmir’de ev temizliği firmaları seçerken ya da temizlik randevusu oluşturmadan önce ev temizliği firmasının sunduğu ve istediğiniz, ihtiyacınız olan temizlik standartlarını kıyaslamanız  uygun olacaktır.

Temizlik firmasından standart olarak sunduğu hizmetlerin ve ekstra olarak ücretlendirerek sunduğu hizmetleri yazılı olarak isteyin.Kendi temizlik istek ve ihtiyaçlarınız ile karşılaştırın. Bu sayede neye, ne kadar ödeyeceğinizi ve evinizde uygulanacak temizlik işlemlerinin sizin ihtiyaçlarınız ile örtüşüp örtüşmeyeceğini anlayabilirsiniz. Sizin için doğru temizlik firmasının hangisi olabileceğini daha net kavrayabilirsiniz.

Temizlik kontrol listelerinin istediğiniz hizmetlerle eşleştiğinden emin olursanız randevunuzu oluşturabilirsiniz. Şirketin temizlemesini istediğiniz ancak kontrol listesinde olmayan bir şey varsa, ekstra bir ücret karşılığında eklemelerini de isteyebilirsiniz.

İzmir’de ev temizliği firmalarının temizlik kontrol listesini gördükten sonra, şirketin neyi temizleyeceğine dair net beklentileriniz oluşacaktır. Şayet  izmir temizlik firması yazılı olarak uygulamayı ve temizlemeyi taahhüt ettiği listedeki her şeyi temizlemezse, paranızı geri alma hakkınız olabilir.

5-Harici Etmenleri Göz Önünde Bulundurun

Elektrik kesintisi, su kesintisi, hava durumu, milli ve dini bayramlar ve buna benzer birçok harici etmeni ev temizliği takviminizi oluştururken göz önünde bulundurun. İzmir’de ev temizliği firmaları ile randevu alırken dikkat etmeniz gerekli bu etmenler sizi az çok etkileyecektir.

Örneğin İzsu’nun Planlı su kesintilerinden haberdar olmak için şu bağlantıyı takip edebilirsiniz. Yaklaşık bir haftalık periyod dahilinde planlı su kesintisi konusunda, İzmir ve çevre ilçelerde olacak su kesintilerinin takvimi yayınlanıyor.

İzsu Planlı Su Kesintileri

Diğer bir taraftan bahar aylarında havanın nasıl olacağı ve yağış takvimini de takip etmek uygun olacaktır. Ayrıca milli ve dini bayramlar öncesinde veya yakın tarihlerde profesyonel ev temizliği hizmeti sunan firmaların randevu takvimi yoğun olacaktır.Ev temizlik takviminizi oluşturmadan önce bu gibi konuları dikkate alınız.

İzmir’de ev temizliği firmaları ile randevu oluşturmadan önce herkesin aklına gelmeyeceğini düşündüğümüz ancak dikkate almanız  gerektiğini düşündüğümüz 5 önemli konuyu sizinle paylaştık. Şimdi sizin de aklınızda olan diğer konulara bunları da dahil ederek sizin için doğru İzmir temizlik firmasını seçebilir en uygun ev temizlik takviminizi oluşturabilirsiniz.

Similar Posts