Evinde ilk kez kedi,köpek gibi evcil hayvan beslemeye başlayanlar için veya evden evcil hayvan tüylerinin temizliği ve ortadan kaldırılması konusunda bilgisi olmayanlar için rehber olacak ve hayatınızı kolaylaştıracak birkaç temizlik ipucu önerimiz var.

Aslına bakarsanız size ilk önerimiz profesyonel bir izmir temizlik firması desteği almak olacaktır ancak bunun üstesinden kendi başınıza gelebilmek de umduğunuz kadar zor değil.

 

1-EVCİL HAYVAN TÜYÜ TOPLAYAN  YAPIŞKAN RULOLAR

 

Daha önceden de bildiğiniz üzere ve sıkça rastlayabileceğiniz yapışkan rulolar giysi,koltuk,halı ve yatak üzerindeki evcil hayvan tüylerinin temizlenmesi ve ortadan kaldırılması için kullanılabilir.

Hayvan tüyü ile dolan yapışkan yüzeyi ucundan tutarak kaldırıyor ve yeni temiz bir yapışkan yüzeyle tüy toplama işine devam ediyorsunuz.Biten yapışkan rulolar yerine yedek yapışkan ruloların ana gövdeye yeniden sabitlenmesi çok kolay.

Büyük alışveriş merkezlerinde,yapı marketlerde ve pet shoplarda bulabilmek büyük avantaj ve maliyeti çok az.

 

2-EVCİL HAYVAN TÜYÜ TOPLAYAN SİLİKON TARAK

 

Halı ve koltuk üzerinde bulunan evcil hayvan tüyleri bir süre sonra rahatsızlık vermeye başlar.Özellikle ev halı ile kaplı ise köşelerde ve ücra köşelerde bulunan evcil hayvan tüylerinin temizlenmesi zor olabilir.

Böyle durumlarda silikon halı tarakları evcil hayvanların tüyünün temizliği için en iyi fikirdir.

Hepsiburada.com ve buna benzer alışveriş sitelerinden bulabileceğiniz evcil hayvan tüyü toplayan tarak dayanıklı ve etkili olduğu için mutlaka evinizde bulunmalıdır.

 

3-SİLİKON TÜY TOPLAYAN ELDİVENLERİ

 

Ameliyat eldiveni,tek kullanımlık temizlik eldiveni,lateks eldiveni gibi birçok şekilde çeşidine rastlayacağımız eldivenlerden birtanesi de silikon tüy toplayıcı eldivenlerdir.

Silikon eldivenlerin yardımı ile evcil hayvan tüylerin temizliğini yerine getirebiliriz.Özellikle evcil hayvan tüyü toplamak için üretilmiş bu eldivenler sayesinde evinizdeki kedi ve köpek tüylerinden kurtulabilirsiniz.

Birçok alışveriş sitesinde bulabileceğiniz bu tür eldivenler evden evcil hayvan tüylerinin temizliği için gereklidir.

 

4-EVCİL HAYVAN TÜYÜ TOPLAYAN SÜPÜRGE BAŞLIKLARI

Birçok elektrikli süpürgenin farklı durumlar için aparatları bulunmaktadır.

Bu aparatlardan bir tanesi de evcil hayvanların halı,koltuk ve diğer yüzeylerde bulunan evcil hayvanların tüylerinin rahatça temizlenmesi amacına yöneliktir.

Bu başlıklar üzerinde bulunan toplayıcı fırçacıklar sayesinde evcil hayvan tüylerini vakumlayabilirsiniz.

Similar Posts