Modern ve kaliteli temizlik hizmetinin İzmir’de en güvenilir temsilcisi, Güzel Evim izmir temizlik firması, yıllardır vermiş olduğu ev temizliği deneyimleri ile taşınma öncesi temizlik konusunda profesyonelleşmiş ve özellikle taşınma öncesi ev temizliği hizmeti veren temizlik şirketleri arasında ekonomik fiyat politikaları ile en çok tercih edilen temizlik şirketi olmuştur.

Taşınacağınız ev daha önce kullanılmış ise ve aileniz için temiz, sağlıklı ve düzenli bir ortama ihtiyaç duyuyorsanız mutfak, banyo hijyeni, temizliği önemlidir .Ayrıca taşınma işlemi yorucu ve sıkıcı bir işlemdir. Sıra ev temizliğine gelmeden önce birçok sorunu halletmek zorunda olursunuz. Ev temizliği için enerjiniz ve zamanınız kalmayabilir. Profesyonel taşınma öncesi ev temizliği hizmeti için izmir temizlik firması Güzel Evim en doğru seçim olacaktır.

Güzel Evim 0232 255 0 555

KALİTELİ VE GÜVENİLİR BİR TEMİZLİK HİZMETİ ALMAK İÇİN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ

Taşınma Öncesi Ev Temizliği Nedir?

Taşınma öncesi ev temizliği; bir eve, konuta veya villa ya da apartman dairesine taşınmadan önce yapılacak olan temizlik işlemlerinin tamamıdır. Eve taşınmadan önce yapılan kapsamlı ve detaylı bu temizliğin amacı, sağlıklı ve hijyenik ortamlar oluşturarak aynı alanını paylaşacaklar için yaşam kalitesinin korunmasıdır.

Banyo, mutfak, oda ve diğer alanlarda yapılan temizlik, evin yeni sakinine sağlıklı ve konforlu bir yaşam alanı sunmayı amaçlar. Güzel Evim İzmir olarak, taşınma öncesi ev temizliği hizmetimizle müşterilerimize kolay ve hijyenik bir taşınma deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz.

Taşınmadan Önce Evin Temizlenmesi Neden Gereklidir?

Yeni bir eve taşınmak oldukça stresli, bir miktar da heyecan vericidir. Yeni çevreyi  tanıyabilir, yeni yerinizi dekore edebilir ve hatta yeni dostlar kazanabilirsiniz. Neden taşınıyor olursanız olun, yeni eviniz sizi rahat ve güvende hissettirmelidir.

Peki, taşınmadan önce neden derinlemesine temizlik şart?

Yepyeni bir yere taşınmıyorsanız, evinizde, özellikle banyolarda ve mutfakta biraz “sterilizasyon sorunu” olabilir. Bu nedenle, tam bir gönül rahatlığı için, kendinizi tamamen evinizde hissedebilmeniz için taşınmadan önce evinizi  detaylı bir şekilde temizlemeniz gerekir. Bu makale, taşınmadan önce evinizde neden derinlemesine temizlik yapmanız gerekli olduğu konusuna açıklık getirmektedir.

 • Temiz bir başlangıç her yönüyle en iyi başlangıçtır.
 • Mobilyalarınızın ve elektronik eşyalarınızın korunması için gereklidir.
 • Ailenizin ve sizin sağlığınızın korunması için gereklidir.
 • Temiz ve düzenli yaşam alanları mental sağlığınıza katkı sağlar.
 • Hijyenik ve düzenli ortamlar yaşam kalitenize katkı sağlar.
 • Temiz bir evde bakteri, küf ve diğer zararlı microorganizmalar bulunmaz.

Taşınma Öncesi Ev Temizliği Sıralaması Nedir Nereden Başlanır?

Temizlik profesyonellerinin önerisine göre bir evin temizliğine yukarıdan başlayarak sırasıyla aşağıları ve soldan başlayarak sağa doğru temizlenmesi doğru bir yöntemdir. Bu şekilde zamandan ve iş gücünden tasarruf edilir ve hiçbir ayrıntı gözden kaçmayacaktır.

Taşınma öncesi ev temizliğine evin tepesinden başlayın ve aşağı doğru hareket edin. Bir kuru bez veya fırça yardımı ile tavandaki, köşelerdeki, havalandırma deliklerindeki, fanlardaki ve aydınlatma armatürlerindeki örümcek ağlarını, tozu ve kepeği temizleyin. Yüksek ve ulaşılması zor alanlara ulaşmak için elektrikli süpürgenizin teleskopik çubuğunu kullanın.

Taşınma Öncesi Ev Temizliği Hizmeti Neleri Kapsar?

İzmir’de taşınma öncesi ev temizliği hizmeti veren temizlik şirketleri arasında seçim yaparken deneyimleri, donanımları ve fiyat politikaları birlikte değerlendirilmelidir. Dengeli bir seçim yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca kullanılacak temizlik ürünleri kadar temizlik ekibinin bu konudaki deneyimi temizlik uygulamasının kalitesini etkileyecek en önemli faktörlerin başında gelir.

Taşınma öncesi ev temizliği, evin her alanını kapsayan detaylı bir temizlik sürecini içerir. Banyo, mutfak, yatak odaları ve diğer yaşam alanları titizlikle temizlenir. Zeminler, camlar, mobilyalar ve evin diğer yüzeyleri özenle temizlenir. Güzel Evim İzmir olarak sunduğumuz hizmette, ev sahiplerine veya kiracılara temiz, hijyenik ve konforlu bir yaşam alanı bırakma garantisi veriyoruz.

Taşınma Öncesi Evin Duvarlarının Temizlenmesi

Yeni taşınacağınız evin duvarlarında yalnızca toz var ise nemli bir mop ile duvarlarınızdaki tozu temizleyebilirsiniz. Daha önce kullanılmış bir eve taşınıyor iseniz ve duvarların boya badaya ihtiyacı yok diye düşünüyorsanız dahi aşağıda size vereceğimiz duvar temizliği işlemini mutlaka uygulayınız.

Yaklaşık yarım kova suya sadece birkaç damla bulaşık deterjanı ve birkaç yemek kaşığı sirke ekleyin. Bu solüsyonları birbirine karıştırdıktan sonra, duvarlarınızdaki kiri ve mikrobu nazikçe temizlemek için yumuşak bir sünger kullanın. Her ovma ve durulama işlemi arasında süngeri iyice sıktığınızdan emin olun.

Taşınma Öncesi Evin Camlarının Temizlenmesi

Bir kovayı temiz, soğuk suyla doldurun ve birkaç damla sıvı bulaşık deterjanı ekleyin. Pencerenin yüzeyinin tozunu ve kirini temizlemek için temiz bir mikrofiber bez veya sünger kullanın, yukarıdan başlayıp aşağıya doğru uygulama yapın. Çerçeveyi de hem içini hem de dışını silmeyi unutmayın.

Pencereye sirke ve su solüsyonu veya tercih ederseniz ticari bir pencere temizleme ürününü iyice püskürtün. Başka bir seçenek, bir kapak dolusu amonyağı bir kova su ile karıştırmaktır.

Temiz, tüy bırakmayan bir havlu (veya bir gazetenin siyah beyaz sayfalarını) kullanarak camı Z şeklinde bir hareketle tamamen kurulayın. Dilerseniz camları kurutmak için temiz kağıt havlular da kullanabilirsiniz.

Kir veya çizgiler kalırsa, püskürtün ve tekrar kurutun. (Kirli pencereler tipik olarak iki tur püskürtme ve kurutma gerektirir.)

AKLINIZDA BULUNSUN !

Sabunlu su ve cam temizleme solüsyonunun pencerelerinizde kurumaması için serin ve bulutlu bir günde çalışmak en iyisidir.

Taşınma Öncesi Evin Yerlerinin ve Zemininin Temizlenmesi

Taşınma öncesi bir evin temizlenmesinde sıra yerlerin temizlenmesi aşamasına gelindiğinde dikkat etmeniz gereken en önemli konu yerin döşemesine uygun doğru temizlik ürününü doğru yöntemle uygulamaktır. Aşağıda size vereceğimiz yer temizliği ipuçlarını dikkate alınız.

Taşınma Öncesi Evin Odalarının Temizlenmesi

Odaların temizliğnde de temel başlangıç noktası yukarı kısımlardır. Odanın duvarlarında bulunabilecek olan toz, kir, örümcek ağı temizleyin. Odaların pencerelerini uygun şekilde temizleyin. Odanın kapısını temizlerken kapı kollarını steril hale getirmeyi unutmayın. Yeni taşınacağınız evin zeminini aşağıda anlattığımız şekilde, zemin döşemesine uygun temizlik ürününü kullanarak temizleyin.

Ahşap Zeminlerin Temizliği

Ahşap zeminleri temizlemek için, ister parke, ister mühendislik ürünü ahşap veya laminat ahşap benzeri zeminler olsun, iyice süpürün ve süpürgeliklerin üstünü ve köşeleri temizlediğinizden emin olun. Yüzeyini temizlemek için doğal bir sıvı sabun kullanın; özellikle sıvı arap sabunu, kiri çıkarmak ve cilalı bir parlaklık ve taze bir koku vermek için mükemmel bir seçenektir. Pronto veya benzeri ahşap zemin temizleyiciler de aklınızda olması gerekli geçerli bir çözümdür.

İLGİLİ MAKALE : Süpürgelikten Boya Lekesi Nasıl Çıkar

Seramik Zeminlerin Temizliği

Fayans, seramik ve beton zeminler için, döküntüleri toplamak için süpürün veya vakumlayın. Ardından zemin tipine uygun temizleme ürünü kullanarak kullanarak paspaslayın. Zorlu ve kirli seramik zeminleri bir miktar domestosu uygun şekilde sulandırarak zemine yayın, saplı bir fırça ile fırçalayın ve ardından çekpas ile kirli suyu toplayın ve ardından vileda ile durulayın.

Doğal Taş ve Mermer Zeminlerin Temizliği

Doğal taş zeminlerin temizliği buhar makinesi veya sıvı arap sabunu ile yerine getirile

bilir. Doğal taş ile kaplı zeminlerde kesinlikle kimyasal içerikli herhangi bir temizlik ürünü kullanmayın. Kimyasal temizlik ürünleri doğal taş kaplı zeminlerin aşınmasına, parlaklığını ve cilasını kaybetmesine sebep olmaktadır. Şayet böyle bir durum başınıza gelirse bizi 0232 255 0 555 numaralı telefondan arayabilir ve çözüm önerilerimizi öğrenebilirsiniz. ( Böyle durumlarda profesyonel destek almak gerekecektir).

Halı ve Halıflex Kaplı Yüzeylerin Temizliği

Halı veya halıfleks kaplı bir eve taşınıyorsanız, taşınmadan önce onları buharla temizlemesi için profesyonel bir temizlik firmasından destek almayı düşünün. Bu mümkün değilse veya önceki sakinler halıları temizlettiklerini iddia ettilerse, yeni evinizin yine de büyük olasılıkla kapsamlı bir temizlik ihtiyacı vardır. Halı zeminleri güçlü bir elektrik süpürgesi ile vakumlayın. Önceki sahiplerin evcil hayvanları varsa, özellikle kendi evcil hayvanlarınızın korunması için, olası pirelere karşı korunmak isteyebilirsiniz.

Taşınma Öncesi Evin Banyosunun Temizlenmesi

Banyolar başlamak için iyi bir yerdir çünkü temizlik işlemi sırasında muhtemelen banyolardan birini kullanmanız gerekecektir. Evide iki banyo var ise ilk önce ebeveyn banyosunu temizlemek ve ebeveyn odasını temizlemek doğru olacaktır. Taşınma öncesi evin banyosunu temizlerken en iyi sonuçlar için dezenfekte edici temizleyiciler kullanın.

 • Banyonun temizliğine tavandan başlayın
 • Duvardaki fayansları temizleyin
 • Küveti ve duşakabini temizleyin
 • Pencereleri ve aynaları silin
 • Çekmece ve dolapların içini temizleyin
 • Tuvaleti dezenfekte edin
 • Lavaboyu temizleyin
 • Yerleri temizleyin

İLGİLİ MAKALE : Klozetteki Sarı Lekeler Nasıl Temizlenir

Taşınma Öncesi Evin MutfağınınTemizlenmesi

Banyolar düzene girdikten sonra mutfağa geçin. Mutfak, yeni ise talaş ve tozdan kurtulun. Daha önce kullanılmış bir mutfak ise, muhtemelen yemek buharının neden olduğu yağlı yapışkan bir durum ile karşılaşacaksınız ve tabii ki koku, kir, pas ve daha fazlası…

 • Mutfağın temizliğine yukarıdan başlayın
 • Rafların üst bölümünü temizleyin
 • Mutfak dolaplarının içini ve çekmecelerin içini temizleyin
 • Mutfak fayanslarını ve duvarlarını temizleyin
 • Mutfak penceresini temizleyin
 • Fırın içi, buzdolabı içi, bulaşık makinesi içi, ocak üstünü temizleyin
 • Mutfak bankosunu temizleyin
 • Mutfak evyesini temizleyin
 • Mutfak yerlerini temizleyin

Temizlik İhtiyaçlarınızla Örtüşen Kaliteli ve Güvenilir Çözümler

İzmir Temizlik Firması Güzel Evim 15 Yılı Aşan Deneyimi İle Sizin ve Ailenizin Sağlığı İçin Profesyonel Temizlik Hizmetleri Sunar

Taşınma Öncesi Ev Temizliği Hizmeti Veren Temizlik Şirketleri

Taşınma öncesi ev temizliği, yeni bir yaşam alanına geçiş sürecinde oldukça kritik bir adımdır. Bu noktada, güvenilir ve profesyonel bir temizlik şirketiyle çalışmak, taşınma stresinizi en aza indirmenin ve yeni evinizde konforlu bir başlangıç yapmanın anahtarıdır. Taşınma öncesi ev temizliği hizmeti sunan temizlik şirketleri, deneyimli ekipleri ve etkili temizlik stratejileri ile ev sahiplerine özel çözümler sunar.

Güzel Evim İzmir, taşınma öncesi ev temizliği konusunda uzmanlaşmış bir temizlik firması olarak, müşterilerine kaliteli ve özelleştirilmiş hizmetler sunmaktadır. Profesyonel temizlik personeli, modern ekipmanlar ve çevre dostu temizlik ürünleri ile evinizi detaylı bir şekilde temizlerken, taşınma öncesinde rahat bir nefes almanızı sağlar. Güzel Evim İzmir ile evinizi taşımaya hazırlamak, temizlikte mükemmelliği ve konforu bir araya getirmenin en etkili yoludur.

Taşınma öncesi temizlik için özel temizlik uygulamaları ,özel temizlik ürünleri ve temizlik makineleri, deneyim ve donanıma sahip izmir temizlik firmaları Güzel Evim ekipleri, haftanın yedi günü temizlik hizmeti vermektedir. Taşınma öncesi temizlik hizmetini birkaç ana grupta ele alabiliriz. Bunlardan birincisi inşaatı yeni bitmiş bir ev taşınma öncesi, ikincisi kullanılmış ve boşaltılmış bir eve taşınma öncesinde, üçüncüsü de eşyalı bir ev kiralandığında taşınma öncesi temizlik hizmetidir.

İnşaatı Yeni Bitmiş Bir Evin Taşınma Öncesi Temizlik Hizmeti

inşaatı yeni bitmiş bir evin taşınma öncesi temizlik hizmetidir. Bu temizlik çeşidi çok zor bir temizlik hizmetidir. Titizlik ve profesyonellik gerektiren inşaat sonrası, taşınma öncesinde temizlik hizmeti için bu konuda uzmanlaşmış ekiplerimizi görevlendiririz.

Bir ekip liderinin yönetiminde  aracımız ile birlikte gelen profesyonel izmir temizlik şirketleri temizlik ekipleri, ilk olarak temizlik işlemi için gerekli olacak temizlik malzemelerini ve makinelerini hazırlar. Daha sonrasında ekip liderinin organizasyonu ile iş bölümü yapılır ve evinizin sırası ile kaba tozu alınır camları temizlenir. Duvarlarınızın  tozdan ve diğer inşaat kalıntılarından arındırılması taşınma öncesinde temizlik hizmetinin en önemli adımlarından birisidir. Parke ve zemin temizliği işlemi yerine getirilir. Daha sonrasında banyo temizliğinin önemi gelmektedir. Banyo temizliği için uzun ve titiz bir çalışma yürüten izmir temizlik firmaları ekiplerimiz özellikle fayans temizliği ve duşakabin nasıl temizlenir konularında uzmanlaşmışlardır. Banyo detaylı temizliği ile beklentilerin ötesinde mükemmel bir temizlik hizmeti veren firmamız mutfak temizliği için yeni ve temiz temizlik bezleri kullanmaktadır.

İLGİLİ MAKALE : İnşaat Sonrası Ev Temizliği Standartlarımız

Kullanılmış ve Boşaltılmış Bir Ev İçin Taşınma Öncesi Temizlik Hizmeti

Evinizi taşımak, yeni bir başlangıca adım atmanın heyecanını taşır. Ancak her şeyden önce, daha önce başkası tarafından kullanılmış ve boşaltılmış evi temizlemek, hem sizin hem de ailenizin sağlığı ve konforu için önemlidir. Güzel Evim İzmir olarak sunduğumuz taşınma öncesi temizlik hizmeti, banyo ve mutfak temizliği başta olmak üzere evinizin her köşesini detaylı bir şekilde ele alma, temizleme, hijyenini sağlama prensibine dayanır.

Dip köşe temizlik anlayışımız, evinizin her alanının hijyenik ve sağlıklı olmasını garanti eder. Yüksek kalite standartlarımız sayesinde, temizlikte mükemmelliği ve özeni bir araya getiririz. Mutfak yüzeylerinden banyo fayanslarına, zemin temizliğinden camlara kadar her detayı özenle temizler, evinizi yeni sahiplerine sağlıklı ve hijyenik bir ortamda teslim ederiz.

Güzel Evim İzmir olarak, sadece evinizi temizlemekle kalmayıp aynı zamanda ev sahiplerinin sağlığını önemseriz. Temizlik ürünlerimizi seçerken çevre dostu ve insan sağlığına zararsız olanları tercih ederiz. Bu sayede, taşınma öncesi temizlik hizmetimizle evinizi sadece temiz değil, aynı zamanda sağlıklı bir şekilde teslim alabilirsiniz. Yeni bir başlangıç için profesyonel taşınma öncesi temizlik hizmetimizle tanışmak için bize ulaşın!

İLGİLİ MAKALE : Boş Ev Temizliği Standartlarımız

Eşyalı Olarak Kiralanmış Bir Evin Taşınma Öncesi Temizlik Hizmeti

Yeni bir eve taşınmak heyecan verici bir deneyimdir, ancak taşınmadan önce evi temizlemek önemlidir. Güzel Evim İzmir olarak sunduğumuz taşınma öncesi temizlik hizmeti ile eşyalı kiralık evinizde sağlıklı ve hijyenik bir ortam yaratıyoruz. Evinizde bulunan tüm eşyalar tek tek ele alınır ve temizliği yerine getirilir. Koltuk yıkama, yatak yıkama ve hatta mutfakta bulunan eşyaların bulaşık makinesinde yıkanması uygulamakta olduğumuz temizlik satndartlarından bazılarıdır. Eşyalı olarak kiralanmış bir evin taşınma öncesi temizlik hizmetimiz ile evinizin her alanını detaylı bir şekilde temizleyerek, yeni evinize hijyenik bir başlangıç yapmanızı sağlıyoruz.

İLGİLİ MAKALE : Eşyalı Kiralık Ev Temizliği Standartlarımız

Taşınma Öncesi Ev Temizliği Nasıl Yapılır ?

Taşınma öncesi ev temizliği nasıl yapılır bilmek, yeni bir eve taşınma sürecinde size gerekli olacak birkaç temel enstrümandan önemli bir tanesidir. Yeni evinize taşınmadan önce temizliğe zaman ayırmak, iyi bir şekilde organize edip, uygulamak, yerleşmeden önce her şeyi hazırlamanıza yardımcı olacaktır.

Hijyenik ve sağlıklı bir ortama sahip temiz bir eve taşınmanın öneminin yanı sıra, temizlikte, gerçekte nelerin gerekli olduğunu öğrenmek ve bilmek, bu görevi bir profesyonel gibi tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

Dahası, taşınma öncesi ev temizliği konusunda bir temizlik işlemini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, önceden birkaç yararlı ipucu öğrenmek, yeni evinizi daha detaylı ve doğru bir şekilde temizlemenize yardımcı olacaktır.

Ancak, işe başlamadan önce söylemeliyiz ki, temizlik profesyonellerinden hizmet almak sizin için daha zaman kazandıran ve etkili bir çözüm olabilir. Ve şayet İzmir ve civar ilçelerde yeni bir eve taşınacak iseniz oldukça şanslısınız çünkü Güzel Evim İzmir Temizlik Firması, taşınma öncesi ev temizliği konusunda 15 yılı aşan deneyime sahip güvenilir bir temizlik firmasıdır ve alacağınız bir taşınma öncesi ev temizlik randevusu, bu sürecin kusursuz ve sıkıntısız bir şekilde tamamlanması anlamına gelecektir.

Detaylı Taşınma Öncesi Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Yeni bir ev, apartman dairesi veya villa, taşınma öncesinde pek çok gerekliliği de beraberinde getirir. Taşınma öncesinde ev temizliği ve hijyeni bu gereksinimlerin başında gelir.

Aslına bakarsanız, ister kiralıyor, ister satın alıyor olun bahsetmek istediğimiz konu taşınma öncesi evin detaylı temizliği…

Sizden önce orada yaşayan kişi veya insanlar, ne kadar iyi niyetli olursa olsun, kaçınılmaz olarak, tam anlamıyla taşınmadan ve yerleşmeden önce halletmek isteyeceğiniz bir miktar kir, pas, yağ ve toz bıraktı.

Yepyeni bir ev ve yapı diyorsanız, o boş sayfa da göründüğü kadar boş değil ve orada da temizlik adına yapılacak ve halledilmesi gereken onlarca iş sizi bekliyor olacak.

Ev taşınması öncesinde temizlik konusunda atılması gereken birçok adım vardır, ancak biraz bilgi ve belki biraz da yardımla ve sadece bir veya iki gün içinde evinizin olabildiğince temiz ve hijyenik olmasını sağlayabilirsiniz. İşte taşınma öncesinde ev temizliği konusunda bir otorite olmanız için bazı ipuçları.

Taşınmadan Önce Ev Nasıl Temizlenir?

Taşınmadan önce evinizi nasıl temizleyebileceğinizi bilmiyorsanız bir temizlik planı oluşturmalısınız. Eşyalarınızı taşımadan önce yeni evinizi kapsamlı bir şekilde temizlemek, harika bir başlangıç yapmanızı sağlayacaktır. Ev temizliği bir süreçtir. Yeni inşaat, beklenmedik yerlerde toz ve moloz bırakabilirken, daha önce kullanılmış bir eve taşınacaksanız, kir birçok alanda pusuya yatmış sizi bekliyor olabilir ya da yaptıracağınız boya badana sonrası boya kalıntıları.

Profesyonel temizlik hizmeti almadan, taşınmadan önce evinizi kendiniz temizlik yapmak istiyorsanız, şunları yapmalısınız:

 • Bir plan oluşturun ve ona bağlı kalın
 • Organize bir şekilde temizleyin
 • Tüm temizlik malzemelerini temin edin
 • Güvenli, organik ürünlerle temizleyin
 • Tepeden tırnağa temizleyin
 • Her seferinde bir odayı temizleyin
 • Ailenizden yardım alın
 • Kalıcı olun ve pes etmeyin

Taşınma öncesi ev temizliği ve diğer temizlik ipuçları için facebook sayfamızı  https://www.facebook.com/GuzelEvimIzmirTemizlikSirketi  ziyaret ediniz.

İLGİLİ MAKALE : Ev Temizliği İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir? Detaylı Liste

Taşınma Öncesinde Ev Temizliği İçin Gerekli Malzemeler ve Temizlik Ürünleri Nelerdir?

Konu taşınma öncesi ev temizliği olduğunda, evde yaptığınız rutin temizlik işlemlerinde kullandığınız temizlik malzemeleri ve temizlik ürünleri yeterli olacaktır. Ancak bazı farklı temizlik problemleri ile karşılaştığınızda deneme yanılma yöntemi yerine temizlik konusunda otorite olan bir temizlik profesyoneline ya da temizlik firmasına danışmanız en doğrusu olacaktır.

Karşılaştığınız temizlik problemlere, internette çözüm arama noktasında birçok farklı seçenek, temizlik ürünü tavsiyesi ya da temizlik uygulaması ile karşılaşabilir, kafanız karışabilir ve yanlış bir uygulama sonucunda istenmeyen durumlar canınızı sıkabilir.

Diğer bir taraftan, temizlik ihtiyaçlarınıza, alışkanlıklarınızı göz önünde bulundurarak, modern çözümler sunan ve bunu yüksak kalite standartlarında uygulayabilen bir profesyonel temizlik firmasının önerilerini dikkate almak herşey için daha iyi sonuçların elde edilebileceği bir süreçtir.

Taşınma Öncesi Ev Temizliği İçin Gerekli Malzemeler

 • Elektrik Süpürgesi
 • Vileda
 • Vileda Kovası
 • Toz paspası
 • Saplı Süpürge
 • Kova
 • Seyyar merdiven
 • Tuvalet fırçası
 • Boya Kazıma Bıçağı (isteğe bağlı)
 • Sprey şişesi

Taşınma Öncesi Ev Temizliği İçin Gerekli Temizlik Ürünleri

 • Lastik eldivenler
 • Aşındırıcı olmayan süngerler
 • Aşındırıcı süngerler
 • Eski diş fırçası veya temizleme fırçası
 • Kağıt havlu
 • Temizlik bezleri veya mikrofiber bezler
 • Sıvı bulaşık deterjanı
 • Beyaz sirke
 • Pencere temizleyicisi
 • Çok amaçlı mutfak ve banyo temizleyici
 • Tuvalet temizleyici
 • Raf astar kağıdı
 • Ahşap dolap temizleyici
 • Karbonat
 • Klorsuz ağartıcı
 • Zemin temizleyici
 • Fırın temizleyici (isteğe bağlı)
 • Yağ alma temizleyici
 • Kahverengi kağıt veya gazete yaprağı
 • Halı temizleyicisi
 • Tek kullanımlık temizleme silgileri (isteğe bağlı)
 • Klorlu ağartıcı veya klorlu ağartıcılı temizleyici (isteğe bağlı)
 • Fayans veya taş temizleyici (isteğe bağlı)
 • Ahşap sabun temizleyici (isteğe bağlı)

Taşınma Öncesi Ev Temizliği Hizmeti Veren Temizlik Şirketleri Fiyatları

Şayet daha önceden kullanılmış bir eve taşınıyorsanız,taşınma öncesi ev temizliği konusu bir kat daha önem taşımaktadır. Bu gibi durumlarda mutfak temizliği nasıl yapılır ve banyo temizliği nasıl yapılır çok iyi bilmek gereklidir. Bu konunun önemini anlatmak gerekirse daha önce başkası tarafından kullanılan mutfak çekmeceleri,lavabolar ve mutfak fayansları mutlaka temizlenmeli ve dezenfekte edilmelidir.

Taşınma öncesinde evinizin temizliği için ihtiyacınız olacak değerli zamanınızı ve işgücünüzü terazinin bir kefesine, profesyonel bir temizlik firmasından destek almanın maliyetini terazinin diğer bir kefesine koyun. Artılarını ve eksilerini iyice değerlendirin ve sizin için en iyi sonucu uygulayın.

Taşınma öncesi ev temizliği maliyetlerine bir temizlik firması açısından bakarsanız; personel giderleri, işletme giderleri, amortisman maliyetleri gibi birçok faktör fiyetı etkileyecektir. Diğer bir taraftan taşınma öncesi ev temizliği fiyatlarını etkileyecek birçok evin durumuna özel faktör de vardır. Evinizin metrekare cinsinden büyüklüğü kadar evinizde kaç odanın bulunduğu, kaç banyonun bulunduğu ve hatta  evin içindeki toz, yağ, kir kalıntıları dahi taşınma öncesi ev temizliği fiyatlarını etkileyebilir.

Taşınmadan Önce Evi Temizlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Temizliğin her çeşidinde ve her aşamasında ilk önce kendi sağlığınıza daha sonra da evinizin ve eşyalarınızın zarar görmemesi için uyulanması gereken birkaç temel kural vardır.

 • Temizliğe başlamadan önce, temizlik eldiveni, maske ve kaymaz terlik gibi kişisel koruyucu ekipmanlarınızı hazır ediniz.
 • Taşınma öncesi ev temizliği uygulamasına başlamadan önce size yukarıda listesini verdiğimiz temizlik malzemelerini ve temizlik ürünlerini hazır ediniz. Bazılarını yedekli…
 • Her yüzey için o yüzeye zarar vermeyecek özel temizlik ürünlerini kullanınız.
 • Taşınma öncesi ev temizliği uygulamalarınızda kendinize molalar ayırınız.
 • Temizlik planınızı ve sıralamanızı oluşturunuz ve bu doğrultuda ilerleyerek zaman ve işgücünüzü verimli kullanınız.
 • Çok temizlik ürünü kullanmak daha hijyenik ortamlar oluşturmaz. Bu durumda durulama yapmak için daha fazla suya ve daha fazla enerjiye ihtiyacınız olacaktır.
 • Temizlik esnasında doğal temizlik ürünlerini tercih ederseniz çevremizin korunmasına katkı sağlarsınız.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir