Kardeşlerinizin banyoda neden asla havlu değiştirmediklerini merak ettiniz mi, ya da asla diş fırçalamadıklarını? Ya da tam tersi olarak,bütün evi temizlemek için siz başkalarına mı güveniyorsunuz? Tüm bunlar için çok mantıklı bir açıklama var.

Astrologlarla yapılan sayısız görüşmeden sonra, insanların burçlarına göre temizleme alışkanlıkları hakkında birkaç ilginç gerçek öğrendim ve bilgimi sizinle paylaşmaya karar verdim. Bizi kişilikleri olarak ayıran doğamızın belirli bölümleri vardır ve bu da bizim temizlik alışkanlıklarımızı da etkilemektedir.

KOÇ

Koçlar gerçekten zordur ve her zaman haklıdırlar. Hepimizin bildiği ve nefret ettiği o mütecaviz ifadeyi kullanıyorlar. Koçlar çok öz-merkezli olmamalılar, çünkü genelde yanlış bir şey yapıyor ve hayatlarına,hiç bir şey olmamış gibi kaldıkları yerden devam ediyorlar.. Hiç onlara güvenmeyin … tek bir şey söylemediklerinden ve tam tersini yapmaktan daha sıklıkla. Temizleme söz konusu olduğunda, gerçekten yapmaktan hoşlanmıyorlar, ama dağınık bir odada yaşayacaklarına inanamıyorlar.Onların iktidar öfkesi dikkate alınarak karışıklık iki yoldan biri ile aşılabilir: ya eş veya çocuk her şeyi temizlemeli ya da profesyonel bir ev temizleme şirketi işi ele almalı. Koç çoğunlukla idari pozisyonlara sahiptir ve birisi bir tuvaleti temizlemek zorunda kalırsa, ellerini ceplerinde tutarak kenarda dururken, işi bitirmek için bütün bir ekibi toplayacaktır.

BOĞA

Boğa, sadakat ve bağlılıkları ve işlerine olan bağlılığı ile bilinir. Sanatsal nitelikleri ile birlikte, ”KENDİN YAP” projelerini ustalıkla yönetebilecek kadar  pratiktir. Ayrıca istikrarlı ve güvenilirler. Çoğu zaman, cömert ve insancıl ruhlarından dolayı mahkemede yargıçlık görevini üstleniyorlar. Boğalar ailelerine iyi bakarlar. Bu, ancak kendi iradesine hakim oldukları ve empoze etmeleri durumunda olur. Onlara itaat ederseniz, sana iyi davranacaklardır. Boğaların gerçekten de inatçı ve ön yargılı olmak gibi birkaç olumsuz yanı var. Onların karar vermeleri zor. Her seferinde her şeyi gözden geçirmek için bir veya iki güne ihtiyaçları vardır, çünkü her seferinde en doğru ve en cömert kararları alması gerektiği düşünülmektedir. Onlar iyi düzenlenmişlerdir ve bir şeyler eksik veya doğru yerde değilse rahat hissetmezler kendilerini. Tek başlarına temizliği de içeren her şeyi yapmaktan hoşlanıyorlar. Kimsenin işini kendisinden daha iyi yapmadığını düşünüyorlar.

İKİZLER

İkizler gerçekten kaba olabilir ve küçük çocuklarla bile savaşmak yeteneklerinden biridir. Çoğu İkizler, her zaman uygun olmayan konularla ilgilidir. Bazen duyulmak için yüksek sesle konuşurlar. Genellikle kendileriyle konuşurlar veya kendileri ile savaşırlar. Çift kişilikleri de temizlik alışkanlıklarını etkiliyor. İkizlerin iyi temizlikçi ve temizleyiciler olduğu bilinmektedir. Bütün daireyi sadece bir günde yeniden düzenleyebilirler. Her şeyin temizliğine takıntılılar: tuvalet, küvet, banyo fayansları ve daha bir çok şey. Bahçıvanlığı ve diğer tür yalnız faaliyetleri severler. Kendinden merkezli insanlardır ve kalabalık yerlerde olmak yerine kendi başlarına vakit geçirmeyi tercih ederler. İkizler genellikle çok temizlik yapar ancak içinde hiçbir şey yapmak istemeyen günler vardır; Sadece yataklarında yatmak ve televizyon izlemek isterler.

YENGEÇ

Aile ve evin genel bakımı, bu onların birinci önceliği. Barış ve ahengi,bulundukları ortamda tutmak için her şeyi yaparlar. Ailenin ihtiyaçlarını karşılamak onları gerçekten mutlu hissettiriyor. Bütün aile için kahvaltı hazırlamak için sabah beşte kalkanlar yengeçlerdir. Sokak hayvanlarına sığınırlar, evcil hayvanlarını severler ve kendi çocukları gibi sıcacık bakım sağlarlar. Onların bir başka alışkanlığı da her hafta sonu üstten alta kadar evi temizleyerek huzuru evde tutmaktır. Onlar ev eşyalarını önemser ve mükemmel ev hanımıdır. Yengeçler sevdiklerine rahatlık sağlar. Çocuklarının öğle yemeğini kaçırmalarına ya da giysilerini giymemelerine asla izin vermezler. Çocuklarından gurur duyuyor ve onlara ahlaki değerler, görgü kuralları ve sadakat öğretiyorlar. Yengeçler hakkında başka bir spesifik gerçek, çatışmaları önlemek ve diğerlerine başkalarına yardım etmek için girişken olmasıdır. Onlar tutarlılığı ve kararlılığıyla bilinirler. Asıl amacı çok sevimli bir aileye ve huzurlu bir eve sahip olmaktır, ancak çok iddialı değildirler.

ASLAN

Aslan lider olmak için doğar. Bu, burçlarının en belirgin, en dışa dönük özelliğidir ve bazen biraz yüksek sesle, bunu dile getirirler. Güçleri, cesaretleri ve motivasyonlarıyla bilinirler. Er ya da geç, kendileri için belirlediği tüm hedeflere ulaşıyorlar. Kötü tecrübe, Aslanı vazgeçirmez, aksine onları daha hevesle hedeflerine doğru odaklar. Oldukça yaratıcı bir karaktere sahipler. Bu, onların iddialı ve kendinden kontrollü karakteriyle birleşince, gerçekten iyi tasarımcılar ve mimarlar haline gelir. Evlerini her hafta yeniden düzenleyebilirler, ancak temizlik söz konusu olduğunda aynı şeyler geçerli değildir. Aslan gerçekten dağınık evlerde yaşar ama onlardan sonra temizlenmesi gereken bir yerler varsa bunları hiç rahatsız etmez. Genelde, ev temizliği, yıkama,ütüleme veya başka durumlar için kişisel bir ev temizleyicisi kiralarlar. Aslan “Ormanın Kralı” dır ve muhtemelen bildiğiniz gibi, temizlik bir kralın kendi başına yapması gereken bir şey değildir.

BAŞAK

Başaklar metodik, zeki, kritik, titiz ve insancıldır. Başkalarıyla iletişim kurarken, gerçek görüşlerini her zaman ayrıntılı olarak verirler ve başkalarının iyiliği için her zaman zamanları vardır. Herhangi bir yaşam yürüyüşünde eşit derecede iyi performans gösterirler ve gerçekten esnektirler. Başak bucundakilerin temizlik mayasındadır. Her şeyi günde iki kez temizler, dolaba kıyafetlerini renklerine göre düzenler, çamaşırları renk ve kumaş türüne göre ayırır ve fayanslar arasındaki derzleri bir diş fırçasıyla temizler. Başaklar, dünyayı siyah beyaz tonlarda değil, temiz ve kirli olarak görüyor. Onlara göre her şey yerinde durmalı, lekeleri giderilmeli ve kötü kokular ortadan kaldırılmalı. Bir Başak’a, dişlerinin arasında bir şey olduğunu söyleyerek kolayca telaşlandırabilirsiniz.

TERAZİ

Teraziler takım oyuncuları olarak doğar. Görevlerini sıralamayı ve titiz bir plana göre yapmayı tercih ederler. Teraziler daima işin zamanında ve doğru yapıldığından emin olmak ister.İleri görüşlü  olurlar ve hiç bir itici yönleri yoktur. Adalete inanarak, her türlü çatışmadan kaçınmaya çalışırlar. Teraziler her zaman şık giyinirler ve bana inanın, Hollywood onlarla doludur. Giyimin markası onlara dünya demektir. İndirim mağazalarında Terazi görmeyeceğiniz neredeyse kesin. Bir sürü arkadaşları vardır ama bunların hiçbiri doğru arkadaş değildir. Teraziler kendi problemleri hakkında konuşmayı severler, ancak iyi dinleyiciler değildir. Sadece birkaç istisna dışında, gerçekten temizlikten nefret edenler Terazi’dir. Çocukluk yıllarında kötü temizlik alışkanlıkları oluşur. Ancak, bir ebeveynin denediği tekniğe bakmaksızın Terazi  sadece bir günde tüm odayı temizleyebilir.Teraziler eşyalarını değiştirerek işe başlar,sonra, yorgun ve bitkin gibi davranıp ertesi gün temizlik yapmaya söz verirler.Teraziler, siz temizleme görevini hatırlatmadıkça hep unuturlar veya unutmuş gibi davranırlar.

AKREP

Akrep, bilgisayar teknolojisi ile iyidir. Emekliliklerini daha rahat ve keyifli hale getirmek için hayatlarını boyunca çok çalışıyorlar.Birçok konuda anlaşabilirsiniz, ancak onlara rahatsızlık vermeyin çünkü intikam almak için zaman kollayacaklarından dikkatli olmalısınız. Akrepler gizemli oldukları için onları diğerlerinden daha ilginç kılar. Akrepler asabi insandır ve çalışmalarını gerçekten hızlı ve her zaman zamanında yapın. Bu onların temizlik alışkanlıkları için de geçerlidir. Her şeyin yerinde olmasını seviyorlar ve bir şeyi temizlemek için neden veya neden düşünerek çok fazla zaman harcamıyorlar; Onlar sadece yapıyorlar. Akrepler gerçekten hızlı temizleyicidir ve daha fazlası da her şeyi neredeyse mükemmel şekilde temizlerler.

YAY

Yay dışa dönük insanlardır. İletişim yönü kuvvetli, açık fikirli ve her zaman yeni şeyler öğrenmeye hevesli. Gerçeği bilmek ve akıllarında bulabildikleri tüm varoluşsal sorulara cevap aramak istiyorlar. Tarih, psikoloji ve din ile ilgileniyorlar. Yay, enerjiyle doludur ve çoğunlukla bir sürü ekstra etkinlik ister. Temizlik onlar için önemli değildir. En sevdikleri müziği dinlerken temizlik yapmaktan hoşlanır. Yay, şarkı söylerken ve dans ederken temizler.

OĞLAK

Oğlak, hayatta bir şeyler elde etmek istiyorsanız, çalışkan ve kalıcı olmanız gerektiğine inanıyor. Bütün çabalarını ortaya koyarlar ve hayatta istediklerini başarana kadar sabırla beklemektedirler. Oğlak, hedeflerine ulaşmak için gerçekçi ve pratiktir. Oğlak burçlular, sadece doğru planlandığından emin olmak için her şeyi adım adım yapar. Oğlak bilge ve sorumludur. İlişki kurmaları zor, ancak o gerçekleştiğinde uzun süreli devam edeceklerdir. Oğlak doğumlu, yapacakları her şeyde olduğu gibi, temizlik alışkanlıklarında da metodik ve ısrarlıdırlar. Halıyı sadece vakumla temizleyemezler, her şey her zamanki düzen içinde adım adım yapılmalıdır.

KOVA

Kova çevresindeki ve küresel sorunları çözerek dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye çalışır. Onlar nazik, yardımsever ve bir sürü arkadaşı olan kişilerdir. Her zaman yoksul insanlara yardım etmeye çalışırlar. Kova doğumludur aynı zamanda sadık, herkese yardım etmeye kararlıdır. Ancak hiçbir şekilde sahiplenmezler. Kova arkadaşlarına nefes almak için bir boşluk bırakır ve bunları eşit olarak değerlendirir. Temizlik söz konusu olduğunda bunu sadece eğlenmek için yapıyorlar. Kovalar can sıkıntısı çektiğinde, sadece odalarını yenilemeye veya örneğin halıyı değiştirmeye karar verirler. Her nedense temizleyecek pek bir şeyleri yoktur çünkü bir şeyler aldığında, çabuk vazgeçerler. Kat kat bir sürü kirli çamaşırı etrafta bırakırlar. Sadece temizlik alışkanlıklarında pratiktirler.

BALIK

Balık, herkesin mutlu insanlarıdır ve bencil değildir. İç barış ve ruh uyumu arayışında, karşılığında herhangi bir şey beklemeden başkalarına yardım ediyorlar. Balıklar gerçekten sakin ve dengeli kişiliklere sahiptir. Aşktan, çok fazla taviz verirler ve arkadaşlarının ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçları önüne koyarlar. Onlar hayırseverdir ve fakir,hasta için bakım gerektiğinde bir an bile düşünmeden yardıma koşarlar. Balık burcunda doğanlar son derece sadık, sevgi dolu ve hayat arkadaşına sadıktır. Onların daha iyi yarımları için fedakarlıklar yapar ve her yönüyle onlara destek olurlar. Eşlerine saygılı ve iyi bakım yaparlar. Diğer burçlar ile karşılaştırıldığında, Balıklar en nazik ve hoşgörülü kişilerdir. Bu ev işlerinde de geçerlidir. Bu burç çocukları, ev temizliği konusunda annelerine en çok yardım edenlerdir. Pencereleri temizleyecekler, halıyı vakumla temizleyecekler ya da istendiği takdirde zemini ovuşturacaklardır. Balıklar, yetişkinler gibi aynı heves ve motivasyonla temizlik işlerini yapar.

KAYNAK :  Cleaning Habits of People According to Their Zodiac Sign

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir