Kabul edelim ki, özellikle hava güzelleşmeye başladığında, bahar ve yaz mevsiminde, ev temizliği yerine getirilmesi zor bir görevdir. Ancak bunun zorlu bir görev olması, öyle hissetmek zorunda olmanız ve sıkılmanız gerektiği anlamına de gelmez. Ev temizliği ile eğlenceyi birleştirmek, ve hatta çocukları işe dahil etmek ve aynı zamanda prrofesyonellerin size önerdiği birkaç eğlenceli temizlik ipucu ile temizliği daha hızlı ve daha kolay yapılabilir hale getirmek  günün veya haftanın geri kalanı için olumlu bir hava oluşturabilir. Evet sizin de anladığınıza göre buünkü yazımızın konusu size önereceğimiz 5 eğlenceli temizlik ipucu ile evinizi yaza temizlik açısında hazırlamak.

Temizlik Profesyonelleri olarak biz, temiz bir evin önemini anlıyor ve biliyoruz. Sizin ruh halinizi ve moralinizi yükseltirken evinizin de pırıl pırıl temizlenmesi, aydınlanabilmesi için beş eğlenceli temizlik ipucumuzu değerlendirmenizi ve uygulamanızı öneriyoruz.

Müziği Aç

En sevdiğiniz müziği açın ve şarkı söyleyin ve dans edin. Dans etmek, depresyon ve kaygıyı azaltarak ruh halinizi iyileştirir. Bu hareketlilik ve canlılık ev temizliğini eğlenceli hale getirir ve görevlerinizi ne kadar çabuk bitirdiğinize şaşırabilirsiniz.

Bitirdiğiniz her odadan veya alandan dans ederek ayrılın. Dinlediğiniz müzik türünü de sınırlamayın – sizi harekete geçiriyorsa, bu bir oyundur!

Pop müziği. Oyun Havaları. Tekno ya da Hip Hop…

Ruhunuzu özgür kılın!

Ev  temizliğine çocukları da dahil edin. Bu sayede, çocukları oyun konsollarının önünden bir süreliğine kaldırmış olursunuz.

Ve belirlenen odayı temizlemeyi bitiren ve hızlı olan ilk kişi bir sonraki şarkıyı seçsin.

Zamanlayıcı Kullanın

Hızlı demişken…

Temizlenmesi gereken her görev veya oda için bir zamanlayıcı ayarlayın. Sınırlı bir sürede ne kadar ev temizliği görevi tamamlayabileceğinizi görün, zamanlayıcı çaldığında işinizi bitirmiş olacağına dair kendinizle bir anlaşma yapın.

Bu, misafirleriniz gelmeden önce veya zamanınız kısıtlı olduğunda bir alanı toplamak için mükemmel bir çözümdür. Zamanlayıcı, önemli olana odaklanmanızı sağlar, böylece kendinizi küçük ayrıntılarla yoldan saptırmazsınız.

Temizliği Bir Oyun veya Meydan Okumaya Dönüştürün

Zamanlayıcı kullanmak biraz oyun gibidir çünkü bir görevi tamamlamak için motivasyon ve rekabet yaratır. Benzer şekilde, bir alanı temizlemek için puan veya ödül vermekle de bunu başarabilirsiniz. Örneğin, çocukların belirli ödüller kazandıran görevleri seçmeleri için açık uçlu bir görev çizelgesi kullanın.

Veya listeyi bir GÖREV kartına dönüştürün ve aile bireylerinin 4-5 iş için bir ödül kazanmalarına izin verin.

Kazanılacak ödülü önceden belirleyin.

Motivasyon mesajı yazılı bir pusula mı?

Yeni bir gömlek mi?

Favori bir akşam yemeği veya ikram mı?

O havucu kendiniz sallayın ve düzenli temizliği eğlenceli yeni bir alışkanlığa dönüştürün.

Çoklu Görev

İş yerinde çoklu görev yapmak üretkenliğinizi engelleyebilirken, temizlik söz konusu olduğunda zaman bir esinti gibi geçebilir.

Çamaşırları katlarken en sevdiğiniz programı izleyin, banyoyu ve mutfağı fırçalarken bir podcast veya sesli kitap dinleyin ya da buzdolabını derinlemesine temizlerken en iyi arkadaşınızı arayın.

Sıkıcı ev temizlik görevlerinden farklı başka işlere odaklanmak, daha az acı verici hale gelir.

Sosyal ağlarda bizi takip etmek isterseniz ;

Facebook https://www.facebook.com/GuzelEvimIzmirTemizlikSirketi/

Instagram  https://www.instagram.com/temizliksirketi.guzelevimizmir/

Dış Kaynak Kullan

Yukarıda size önerdiğimiz tüm eğlenceli temizlik ipucu ve çözümlerini denediyseniz ve ev temizliğinden zevk alamıyorsanız ve hatta ev temizliği sizin yapabileceğiniz bir iş değil diye düşünüyorsanız  bu konuyu dışarıdan destek alarak çözmek en iyi yol olabilir.

Listeye bakıp bunları yapmayacağınızı bildiğiniz için gülüyorsanız ve hatta ev işleriniz olmasın diye bir otelde yaşamayı hayal ediyorsanız, temizlik hizmeti alma zamanı gelmiş olabilir. Size önerimiz ev temizliğinizi dışarıdan profesyonel bir temizlik firmasına yaptırın.

Bazen evinizin tadını çıkarmanın en iyi yolu, onu temizlemeyen kişi olmaktır. Evinizi temizlemek çok fazla bir angaryaysa, size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

On yılı aşan temizlik tecrübesine sahip olan Güzel Evim İzmir Temizlik Firması ödüllü bir ev temizlik şirketi olarak profesyonel, güvenilir ve tecrübeli temizlik ekipleri ile hayatınızı kolaylaştırıyoruz.

Daha fazla bilgi için bugün bizi (0232)255 0 555 numaralı telefonden arayın ve temizliğe daha az, sevdiklerinize daha çok zaman ayırın!