oje lekesi
oje lekesi

Koltuktan ve halıdan oje lekesi nasıl çıkar

Bayanlar için vazgeçilmezlerin başında gelen ojeler, farklı ve çekici renkleri ile ne kadar da masum duruyorlar öyle. Bizler kadar, evdeki  minik canavarların da ilgisini çektikleri malumunuzdur.

Ojeyi kullanırken koltuğumuza ve halımıza dökülmemesi ve bulaşmaması için önlemler aldığımız doğrudur fakat ya siz içerde yemek yaparken sakladığınız yerden bulunan ojeler ile halılarınız veya koltuklarınız boyanmış ise iş dönüşü, yorgunluğun üstüne karşılaşmak istediğimiz en son şey böyle bir problem ile uğraşmak olacaktır herhalde.

Şimdi size vereceğimiz birkaç ipucu ile bu problemin üstesinden nasıl gelinebilir anlatacağız. Öncelikle, ojenin nereye döküldüğü ve yüzeyin durumu bizi ilgilendiren önemli unsurların başında gelmektedir. Ahşap, granit, mermer veya seramik üzerine dökülen ojenin çıkartılması bizi fazla uğraştırmayacaktır ancak söz konusu  zemin  koltuk ve halılarımız ise bu durum bizi bir miktar uğraştıracak gözükmektedir.

Halı üzerine dökülen ojenin çıkartılması için önemli olan olaya mümkün olan en kısa sürede bilinçli olarak müdahale edilmesidir. Bilinçliden, kastımız, oje dökülen bölgeye emici bir bez veya havlu ile dışarıdan içeriye doğru emdirme işleminin uygulanmasıdır, gelişigüzel silmek oje lekesinin yayılmasına ve işin daha zor bir hal almasına sebep olabilir. Emdirme işleminin ardından oje çıkarmada kullanılan asetonu temiz bir havlu üzerine tatbik ederek yine dışarıdan içeriye doğru emdirme ve temizleme işlemine devam etmeliyiz. Halınız tüylü ise halı fırçası veya diş fırçası gibi enstrümanları olaya dahil edebiliriz.

Daha zorlu durumlar için bildiğimiz saç spreylerinin kullanılması da bizi olumlu sonuca ulaştırabilir, daha sonra uygulama yapılan bölgeyi durulamak şartı ile.İsbirto veya küçük bir damlalık yardımı ile kullanabileceğimiz hidrojen peroksit de bizi sonuca ulaştırabilir.

Koltuk döşemesi ve kumaş üzerindeki ojenin çıkartılması için önemli olan yine olaya mümkün olduğunca çabuk müdahale edebilmektir. Bu tür yüzeylerdeki oje lekelerinin çıkarılması işlemi için kullanacağımız aseton olsun veya yukarıda bahsettiğimiz diğer leke sökücüler; hidrojen peroksit olsun, uygulama öncesi koltuğun görünmeyen bir tarafında örneğin alt kısmında bir test uygulamasının yapılması gerekliliğidir.

Oje lekesinin halı ve koltuktan çıkarılması işleminden sonra herhangi bir kalıntı kalmaması için, su ile ıslatacağımız bir sünger veya bez parçası ile uygulama yapılan bölgenin iyi bir şekilde durulanması önemlidir.

Tüm uğraş ve gayretleriniz hala başarılı bir sonuç elde etmenize yeterli gelmedi ise üzülmeyin… Profesyonel ve kaliteli ev temizliği, halı ve koltuk yıkama hizmeti veren güvenilir İzmir temizlik şirketi Güzel Evim size bir telefon kadar yakın. Leke çıkarma ve müşteri memnuniyetini sağlamada %100 başarılı Güzel Evim’e (0232)255 0 555 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Profesyonel koltuk yıkama hizmeti veren izmir koltuk yıkama şirketleri için tıklayınız.

Şehrinizde, koltuktan ve halıdan oje lekesi çıkarabilecek temizlik şirketi bulmak için tıklayınız.

Diğer Yazılarımız

izmirde ev temizliği yapan şirketler

izmirde ev temizliği yapan şirketler

İzmir’de yaşıyor veya İzmir ve çevre ilçelerden yeni bir ev satın aldınız,evinize tadilat yaptırdınız,çalışan bir …

4 Yorumlar

  1. çok tşk edrm

  2. benim kanepeye oje dukuldu ama ayni anda hic bir mudahele yapmadim fark ettigimde de kurumus ne yapmam gerekiyo

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir