Profesyonel ev temizliği firmaları  alanında on yılı aşkın süredir verdiğimiz binlerce hizmet esnasında yüz yüze tanışma fırsatı elde edebildiğimiz binlerce müşterimiz oldu.

Ya da telefon,mail ve diğer iletişim ağları ile görüştüğümüz ancak hizmet verme şansı elde edemediğimiz yüzbinler de.

Bu oranda bir çoğunluğun, ev temizliği konusu ve İzmir’de ev temizliği firmaları hakkında sahip oldukları düşünceleri,fikirlerini,önyargılarını,mitlerini ve deneyimlerini tüm gerçekliği ile paylaşacağımız bu makalemiz eminiz sizin de ilginizi çekecek ve dikkatle okuyacaksınız.

EV TEMİZLİĞİ İÇİN AYRILAN BÜTÇE

EV TEMİZLİĞİNİ NE KADARA YAPIYORSUNUZ ???

Yıllar içinde, gözlemlerimiz neticesinde,İzmir’de ev temizliği hizmeti almak isteyenlerin en  çok önem verdiği konunun başında alacakları hizmet karşılığında ne kadar ödemeleri gerektiğini öğrenmek gelmektedir.

En kaliteli ev temizliği hizmetini en ekonomik şekilde alma gayretinin yanı sıra ülkemizin ekonomik koşullarını,aile bütçesini ve temizlik hizmeti firmaları piyasa rekabet koşullarını  aynı pota içerisinde değerlendirmek önemli konulardır.

EV TEMİZLİĞİ  NE KADAR ?”  örneğinde  olduğu gibi dar çerçeveli bir soru cümlesi yerine

EV TEMİZLİĞİ HAKKINDA BİLGİ ALABİLİR MİYİM ?” gibi genel bir soruya alacağınız cevap sizi daha fazla aydınlatacaktır.

İzmir’de ev temizliği hizmeti veren birçok temizlik firması olduğu ve her birinin farklı  hizmet standartları olabileceği gerçeğinden yola çıkarsak, en uygun temizlik firmasını bulabilmek için hangi sorunun sorulması gerektiği eminiz ki anlaşılmıştır.

İzmir’de ev temizliği firmaları seçerken temizlik ihtiyaçlarınızı ve standartlarınızı  doğru bir şekilde ifade  ederek ortaya koymak ve temizlik hizmeti sağlayıcı firmanın size sunacağı temizlik hizmeti standartlarını,koşullarını,detaylarını,içeriklerini ve temizlik ücretini  bilmek, sonuçta, sizin kazançlı çıkmanızı  sağlayacaktır.

Sonuç  olarak   “EV TEMİZLİĞİ  99 TL” yazılı bir  başlığı görüp,içeriğini ve detayını öğrenmeden, temizlik    randevusu oluşturmak izlenmesi gerekli doğru bir yöntem  değildir.

İZMİR’DE TEMİZLİK FİRMALARINA NE DERECE GÜVENİLİR

GÜVENİLİR BİR  TEMİZLİK FİRMASI BİLİYOR MUSUN ???

Açıkça herkes  tarafından  dile getirilmese de, ilk kez dışarıdan ev temizliği hizmeti alacak kimseler,hizmet verecek firmaya ve temizlik firmasının göndereceği personele ne kadar güvenebilecekleri konusuna önem vermektedir.

İlk kez çalışacağınız bir temizlik firmasının ne derece güvenilir olup olmadığını ve alacağınız temizlik hizmetinden memnun kalıp kalamayacağınızı birçok farklı yöntem ile kendiniz araştırabilirsiniz.

şikayetvar.com ya da buna benzer bazı siteler dışarıdan hizmet alan kişilerin firmalar ile olan deneyimlerini paylaşmakta olduğu ve göz atmanızı tavsiye edeceğimiz platformlardan birisidir.

Hizmet alamaya karar vermeden önce firmanın sosyal hesaplarını(facebook,twitter,instagram,google business vb) var ise kontrol edebilir ve müşteri değerlendirmelerine göz atabilirsiniz.

Temizlik konusunda olsun ve diğer birçok konuda olsun, bizim tavsiyemiz, evinizde hizmet alacağınız ilk seferde, evde bulunmanız uygun olacaktır.

Evinize ilk kez gelecek temizlik personeli ile tanışmak,almak istediğiniz temizlik hizmeti standartlarını en iyi şekilde anlatmak,hassas olduğunuz noktaları belirtmek,evinizin ve sizin sınırlarını ve temizlenmesini veya ellememesi gerekli alanları belirtmek önemlidir.

Yıllardır ev temizliği hizmeti vermekte olan firmamızın müşteri portföyü,büyük bir çoğunluk ile, tavsiye ile birbirlerine referans olan müşterilerden oluşmaktadır.

Temizlik hizmeti sektöründe, on yılı aşan mazimiz boyunca, güvenilir ve kaliteli bir temizlik firması olabilme ilkesi ile çalışmalarımızı şekillendiriyoruz.

İster inşaat sonrası bir ev temizliği hizmeti alacak olun ister eşyalı bir ev temizliği hizmeti ya da ister evde bulunun ya da evde bulunmayın,alacağınız hizmet kalitesi ve memnuniyetiniz Güzel Evim temizlik firması ile %100 garanti altındadır.

TEMİZLİK FİRMALARININ KALİTE STANDARTLARI

BENİ ÜZMEYECEK KALİTELİ BİR TEMİZLİK FİRMASI BİLİYOR MUSUN ???

Bir temizlik firması, vereceği hizmet konusunda, kalite standartları oluşturmaya önem ve öncelik vermelidir.

Organizasyon yapısını,müşteri ile ilişkilerini,fiyat politikasını,marka yönetimini ve buna benzer birçok konuyu firmalar,verdikleri hizmetin kalite standartları çerçevesinde şekillendirirler.

Bir standardın amacı bir ürün veya hizmetle ilgili aynı beklentileri paylaşan insanlara güvenilebilir bir dayanak sağlamaktır.

Bu dayanağın amacı:

 • Ticareti kolaylaştırmak
 • Tasarruf, verim ve birlikte işleyebilirlik için bir çerçeve sunmak
 • Tüketiciyi korumak
 • Tüketicinin güvenini pekiştirmek.

İzmir’de, temizlik sektöründe, işini ciddiye alan ve kurumsallaşmış birçok temizlik firması kadar ne yazık ki gayriciddi ve kurumsallaşamamış birçok temizlik  şirketi de bulunmaktadır.

Aradaki farkı anlayabilmek için mutlaka herbirini tek tek denemek gerekli değildir.

Yapmanız gereken sadece, bu firmaları telefon ile arayarak, verdikleri  ev temizliği ile ilgili uyguladıkları hizmet standartları olup olmadığını sormaktır.

KALİTESİZ TEMİZLİK FİRMASI → Standartları yok,standartları eksik,standartlara  uygun değil

KALİTELİ  TEMİZLİK  FİRMASI → Standartları var,standartları yeterli,standartlara uygun

Güzel Evim izmir temizlik firması, ev temizliği konusunda kalite ve hizmet standartlarını oluştururken birçok kriteri dikkate almaktadır;

 • Müşterilerimizin ihtiyaçları
 • Müşterilerimizin sağlığı ve konforu
 • Türk halkının gelenek ve görenekleri
 • Yabancı müşterilerimizin alışkanlıkları
 • Dünyada kabul gören temizlik uygulamaları
 • Günümüz teknolojisinin sağladığı imkanlar
 • Günümüz rekabet ortamında sürdürülebilir ve uygulanabilir olmaları
 • Maliyet
 • Zaman
 • İş gücü
 • Verimlilik

 

EV TEMİZLİĞİNDE DONANIMIN ÖNEMİ

EVİMİN TEMİZLENMESİ İÇİN GEREKLİ MALZEMELERİ BEN Mİ TEMİN ETMELİYİM ???

Profesyonel bir temizlik firması olarak anılabilmek için temizlik esnasında gerekli olabilecek tüm malzemeleri,araç-gereç ve makineleri bulundurmak önemli bir konudur.

Diğer bir taraftan da her farklı durum için farklı bir hizmet açılımı geliştirmek ve sunmak da profesyonel bir temizlik firmasının yapması gerekenler arasındadır.

Demek istediğimiz,ekonomik ve standart bir temizlik hizmetine ihtiyaç duyan bir müşteri için maliyetleri en asgariye indirgemek ve sadece ihtiyacı olan güvenilir ve deneyimli bir iş gücü temini konusunda müşteriye yardımcı olmak herkesin kazanacağı ve memnuniyetin sağlanacağı bir çözüm olarak başvurulması gerekli geçerli bir yöntemdir.

Buradan şu sonuca varabiliriz;

 1. Profesyonel bir temizlik firması kapsamlı bir ev temizliği (tadilat sonrası,inşaat sonrası) veya spesifik bir temizlik hizmeti(buharlı yatak temizliği ve hijyeni,uzun süre güneşe maruz kalmış ve çıkmayan pencere pimapen bantlarının çıkarılması) için donanım ile hizmet sunabilir.
 2. Profesyonel bir temizlik firması, müşterilerinin temizlik konusunda ihtiyaç ve standartlarını en ekonomik şekilde çözümlemek adına, temizlik donanımının müşteri tarafından tedarik edilmesi esasına dayalı bir hizmet sunabilir.

İzmir’de profesyonel temizlik firmaları koltuk yıkama,yatak yıkama,su baskını sonrası ev temizliği,yangın sonrası ev temizliği ve buna benzer temizlik işlemleri için makine,teçhizat ve temizlik malzeme ve ekipmanları bulundurmak durumundadır.

Normal bir ev temizliği hizmeti ile karşılaştırıldığında maliyet bu gibi durumlarda daha farklı olacağı kesindir.

İzmir’de ev temizliği firmalarından donanım dahil alacağınız hizmetlerde birçok avantaj elde  edebilirsiniz.

 • Etkili sonuçlar alınır
 • Maliyet, zaman, iş gücünden tasrruf sağlanır
 • Hizmet kalitesi artar
 • Müşteri mmnuniyeti oluşur
 • Daha rekabetçi ve güçlü bir altyapı oluşur
 • Çalışanların kaliteye ortak olmalarını sağlar
 • Kalitesizlikten kaynaklanan kayıplar azalır
 • Hizmet sağlayıcı ve hizmet alıcılar düzeyinde kabul edilmeyi sağlar

 

EV TEMİZLİĞİ FİRMALARI GARANTİ KAPSAMI

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ GARANTİ EDİYOR MUSUNUZ ???

Ev temizliği firmaları sektöründe, on yılı aşan tecrübemiz,deneyimlerimiz ve araştırmalarımız ışığında geliştirdiğimiz mükemmel hizmet anlayışımız  ile müşteri memnuniyetini garanti ediyoruz.

Gerek hizmet öncesi,gerek hizmet esnasında ya da sonrasında, müşterilerimiz ile kesintisiz iletişim politikamız sayesinde müşterilerimizin istek ve önerilerini dikkate alıyoruz.

Temizlik,özellikle de izmirde ev temizliği konusunda farklı ihtiyaç,standart,kalite ve alışkanlıklara sahip binlerce müşterinin memnuniyetini kazanmak profesyonel bir yönetim,uygulama ve organizasyon yeteneği gerektirir.

Yıllardır verdiğimiz temizlik hizmetleri konusunda herhangi bir olumsuz yorum almamamız, müşterilerimizin memnuniyetini ne kadar önemsediğimizin en önemli göstergesidir.