Evinizi daha hızlı ve daha etkili nasıl temizleyebilirsiniz, etkili ev temizliği ipuçları nelerdir, öğrenmek ister misiniz?

Ev temizliği ailenizin sağlığı ve yaşam kalitesi için gerekli, önemli bir konudur ve belirli aralıkla yapılmalıdır.

Detay gerektiren, zaman alan ve oldukça zahmetli olan ev temizliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Zamanınızın büyük bir bölümünü evde geçiriyor ve bunun yanı sıra ev temizliği konusunda başarılı iseniz ev temizliği sizin için sorun olmayacaktır.

Ancak durum böyle değil ve ev temizliği sizin için yerine getirilmesi zor bir durum ise yapılacak birkaç şey var…

Tahmin edebiliyoruz ki, ev temizliği konusunda profesyonel bir yardıma kimse ‘’HAYIR’’ demeyecektir.

Ya da internetten sipariş verdiğiniz ve reklamlarda çok şirin görünen temizlik robotunun her yeri temizleyeceğini umut edebilirsiniz.(Kimileri için bunun yeterli bir temizlik standardı olduğunu tahmin edebiliyoruz ve hatta biliyoruz)

Dikkate değer diğer bir konu ise muhtemelen herkes ev temizliğinin mümkün olduğunca çabuk bitmesini istiyordur.

Hızlı ve Etkili Ev Temizliği Nasıl Yapılır

Şimdi sizinle paylaşacağımız evinizi daha hızlı ve daha etkili nasıl temizleyebilirsiniz yazımız ile ev temizliğinizi kendinizi yormadan ve üzmeden başarı ile yerine getirebileceksiniz.

Yapmanız gereken, sadece, aşağıdaki adımları takip etmek ve temizlik işlemlerinin üstesinden kısa sürede gelmek.

Tek ihtiyacınız olan bir sistem. Bir temizlik rutininiz olduğunda, hareketlere alışabilir ve daha sonra neyi temizlemeniz gerektiğine karar vermek için zaman kaybetmezsiniz. Daha az zaman harcayacak ve gerekli olduğunda işlemi defalarca tekrarlayabileceksiniz.

Başlamadan önce biraz hazırlık yapmanız gerekecek. İlk önce etrafta dolaşın ve herhangi bir dağınıklık var ise, ortadan kaldırın. Aceleniz varsa, her şeyi bir kovaya doldurun ve işiniz bitene kadar bir dolaba saklayın.

Temizlik için ihtiyacınız olan her şeyin elinizin altında olması için tüm malzemelerinizi yanınızda bir kova veya kutu içinde taşıyın.

Şayet evinizi temizlemek için yeterli zamanınız yoksa ya da buna benzer başka sebepler, profesyonel temizlik hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Sadece bahar temizliği için değil, inşaat temizliği, koltuk yıkama hizmeti, yazlık temizliği gibi geniş bir yelpazede hizmet sunan İzmir Temizlik Firması Güzel Evim, 15 yıla dayanan deneyimi ile güvenebileceğiniz bir temizlik şirketidir.

Artık hazırlığınızı tamamladığınıza göre, daha hızlı ve daha etkili ev temizliği için aşağıdaki kılavuzu kullanma zamanı.

[mailpoet_form id=”3″]

Evinizi Hızlı ve Pratik Temizleme Yolları

İlkbahar temizlik kılavuzlarının çoğu, her odada ne yapılacağını çözer, ancak profesyonel temizlikçiler genellikle bir görevi seçer ve evin her yerinde tekrarlar. Yaptığınız hazırlığın bir odaya bağlı kalmak yerine tüm evinizde dolaşmanızı gerektirdiğini fark edeceksiniz, bu nedenle tüm temizlik görevlerinde aynı yöntemi kullanacağız.

Bunu şu şekilde düşünebilirsiniz: Bir odada birkaç saat temizlik yapın veya tüm evi temizlemek için aynı miktarda zaman harcayın. Her oda arasında dolaşmak, sizi hareket etmeye devam etmeniz ve görevlerinizi ertelemeniz için motive edecektir.

Akılda tutulması gereken bir şey, yukarıdan aşağıya ve soldan sağa temizlemektir. Odadaki en yüksek noktayı seçin ve her bir görevinizle oradan başlayın. Zaten temizlenmiş bir yüzeye toz girmemesini sağlamak için soldan sağa hareket edin. Bu ayrıca, bir odada bir yerden bir yere atlıyorsanız, noktaları gözden kaçırmanızı da önler.

Ayrıca, size, makalemizin alt kısmında, yazıcıdan çıktı alabileceğiniz bir ev temizliği planı sunacağız. İsterseniz bu yazdırılabilir ev temizliği planını her ev temizliğinde kullanabilir ve işinizi profesyoneller kadar iyi,daha az zaman ve daha az enerji harcayarak yerine getirebilirsiniz.

Verimli Salon ve Oda Temizleme Rutini

Önce odadaki dağınıklığı toparlayın.

Odada bulunan halıyı süpürün ve kaldırın.

Perdeler yıkanacak ise yıkamaya atın.

Pencere ve cam temizliği işlemini yerine getirin.

Kumaşlarınızı ,örtülerinizi fırçalayın, tozunu alın, havalandırın veya değiştirin

Toz alma ve ovalama ve leke çıkarma işlemlerini yerine getirin.

Ayna ve masa gibi cam eşyalarınızı temizleyin.

Tek bir çözüm kullanarak tüm yüzeylerinizi silin, böylece birden çok ürün arasında geçiş yaparken zaman kaybetmezsiniz.

Artık evinizi temizlemek için geçerli ve etkili bir yönteminiz var, bu da süreci hızlandırmalıdır. Her odadayken, aydınlatma ve havalandırma gibi sıklıkla unutulan noktaları temizlemeyi unutmayın.

Anahtarlar ve kapı kolları…

En sık dokunulan ve en fazla mikrop barındıran yüzeylerdir. Daha etkili bir ev temizliği için bu bölgelerin hijyeni sağlanmalıdır.

Özellikle zor olan bazı temizlik konuları varsa, size yardımcı olması için profesyonel bir temizlik firmasından yardım alabilirsiniz. Güvenilir bir temizlik servisinden gelecek olan bir temizlik ekibi, fazladan çalışma gerektirebilecek, sık sık düşünmediğiniz alanların üstesinden gelebilir. Güzel Evim İzmir Temizlik Firması gibi profesyonel bir ev temizleme şirketi ile çalışmak size zaman kazandırabilir. Yapmamız gerekenleri listeleyin,temizlik standartlarınızı belirleyin, böylece temizlik ekiplerimiz memnuniyetinizi garanti edecectir.

Verimli Mutfak Temizleme Rutini

Birçok evde en fazla trafik ve zaman mutfakta geçirildiği için mutfaklar evin en çabuk, en yoğun kirlenen dağınık kısmıdır. Aslında, lavabonuz muhtemelen evinizdeki en yüksek miktarda bakteri barındıran yüzeydir. Mutfağınızdaki yüzeyleri düzenli olarak temizlemek önemlidir, ancak bazı noktalar kolayca gözden kaçabilir. İşte mutfağınızın ışıl ışıl parıldamasını sağlamak için bazı ipuçları.

Yukarıda listelenen yöntemleri takip ederek, dolaplarınızın üstlerini, dolap kapaklarını ve ardından tezgahı silerek başlayacaksınız. Dolap kapılarınızın üzerinde ince bir yağ ve kir tabakası bulunduğunu görünce şaşırabilirsiniz, bu sadece onları sildiğinizde ortaya çıkar.

Çekmecelerinizin içini de boşaltmayı ve temizlemeyi unutmayın. Hatta elektrikli süpürgenizi yanınızda taşıyabilir ve zamanla yerleşen tüm kırıntıları ve kiri elektrikli süpürge yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Daha sonra, özellikle buzdolabınız, mikrodalga fırın ve bulaşık makineniz olmak üzere cihazlarınızın ön yüzüne geçebilirsiniz.

Set üstü ocağınızı silin ve çıkarılabilir parçalarını yıkamak için bulaşık makinesine yerleştirin. Daha sonra leke ve kirini çıkarmak için mikrodalganın içini temizleyin.

Mutfak  lavabosunun içini ve çevresini temizlediğinizden emin olun.

Mutfak zeminini süpürerek ve paspaslayarak bitirin.

Verimli Banyo Temizleme Rutini

Banyoların temizliği işin püf noktalarını öğrenene kadar oldukça zahmetlidir. Bazı insanlar temizliği zor olduğu için ve problemin büyüğünü çözerek temizlik işlemine devam edebilmek amacıyla işe ilk önce banyo temizliğinden başlamayı tercih eder.

Bazı temizlik profesyonelleri, banyodaki tüm yüzeylere temizlik ürünleri püskürtmenizi ve ardından evin geri kalanını temizlemenizi ve işiniz bittiğinde geri dönerek banyonuzu temizlemenizi önerir.

Bize sorarsanız banyo temizliğine başlangıçta işinizi kolaylaştıracak ilk adım, banyodaki tüm malzemelerin dışarı çıkarılması ve banyonun elektrikli süpürge ile süpürülmesidir.

Hangi yöntemi seçerseniz seçin, çözüm işe yarayacaktır, buna emin olabilirsiniz. İyi haber şu ki, temizlik ürünü tarafından yapılan daha fazla iş, sizin daha az zaman ve enerji harcayacağınız anlamına gelecektir.

Önce duş kabini içerisinde ne var ise bir kovaya doldurun ve çıkarın.

Tavan fanından başlayın tozunu alın ve varsa aynanızın üzerindeki ışığın tozunu almayı unutmayın.

Banyo temizliğinizin temizlik ürünü püskürtme aşamasındayken, duş duvarlarını ve küveti suyla ıslatın, ardından kireç temizleyici uygulayın ve etkisini göstermesi için bir süre bekleyin.

Her şeye çok amaçlı bir temizleyici püskürtün ve aynayı, makyaj masasını, dolap cephelerini temizleyin.

Tuvalet temizleyicisini klozetin içine dökün ve etkisini göstermesive daha etkili bir ev temizliği için bir süre bekleyin.

Duş kabini veya küvetin içini temizlerken,tedbir amaçlı, küvetinize bir banyo paspası koymalısınız.

Fayansları ve küveti fırçalayın ve duş kabini dahil tüm aksesuarları temizleyin, ardından suyla durulayın. Sabunluk, musluklar ve su gideri dahil lavabonuzu fırçalayın ve durulayın, ardından durulayın. Tuvaletinizi fırçalayın, ardından bakterileri uzaklaştırın.

Son olarak, kalıntı birikmesini önlemek için suyla karıştırılmış az miktarda temizleyici kullanarak zemini süpürün ve paspaslayın. Kurumasını bekleyin, ardından halıları ve çöp sepetini değiştirin.

Mükemmel, hızlı ve etkili bir ev temizliği uygulaması için ve daha da önemlisi bütçenize uygun ve sizin temizlik ihtiyaçlarınıza %100 çözüm sunabilecek profesyonel bir temizlik firmasından hizmet alabilmek için Güzel Evim İzmir Temizlik Şirketi ile iletişime geçebilirsiniz.

hızlı etkili ev temizliği yapılacak listesi

Sizin için hazırladığımız, hızlı ve etkili ev temizliği yaparken size avantaj sağlayacak Yapılacaklar Listesini buradan ücretsiz indirebilirsiniz.

Ev Temizliği Yapılacaklar Listesi (PDF)

Profesyonel Bir Ev Temizlik Firmasından Etkili Ev Temizliği İpuçları

Hızlı temizliğin her şeyi yapmak için acele etmeniz gerektiği anlamına gelmediğini unutmayın. Hız, belirli bir rutine sahip olmaktan ve bunu tutarlı bir şekilde gerçekleştirmekten, zaman kaybetmeden gelecektir.

Temizlik ekipmanlarınızı, makinelerinizi ve malzemelerinizi de temiz tutmayı unutmayın! Kirli bir paspasla veya dolu torbaya sahip bir elektrik süpürgesiyle ev temizliği işlemine başlamayın.

Süpürge demişken, bir ipucu, en uzak köşeden başlayıp odadan çıkarak uzun sıralar halinde süpürmek en uygun yöntemdir.

Düzenli olarak hızlı temizlik yapın ve kirlenmeyi,tozlanmayı önleyici tedbirler alın. Her temizlik arasında ne kadar çok zaman olursa, temizlemeniz o kadar çok zaman alır ve muhtemelen daha da fazla erteleyeceksiniz.

Ev temizliği işlemine başlamadan önce sağlığınızın korunmasına yönelik maske,eldiven,kaymaz terlik gibi yardımcı malzemeleri mutlaka tedarik ediniz.

Gereğinden fazla temizlik ürünü kullanarak daha etkili temizlik sonuçları elde edebileceğiniz sadece bir mittir. Önemli olan doğru temizlik ürününü doğru şekilde uygulamaktır.

Temizlik ürünlerinizi seçerken doğal içeriğe sahip ürünleri tercih etmeniz doğaya ve çevreye daha duyarlı olduğunuz anlamına gelir.

Ev temizliği ailenizin ve sizin sağlığınızın korunması ve yaşam kalitesinin arttırılmasına yönelik gerekli bir uygulamadır. Geçerli nedenlerden yapamadığınız veya ertelemek durumunda kaldığınızda bazı riskleri de göz önünde bulundurmanız gerekecektir.

Bu ve buna benzer anlarda Güzel Evim İzmir Temizlik Firması size ekonomik, etkili ve modern çözümler sunmaktadır. Bize (0232) 255 0 555 numaralı telefondan ulaşabilir, ev temizliği hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Memnuniyetiniz ve bütçeniz dikkate alınarak hazırladığımız ev temizliği hizmet paketlerimizden periyodik ev temizliği paketimizi özellikle değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

Haftalık, iki haftalık veya aylık olacak şekilde periyodik bir temizlik hizmetini sizinle birlikte planlayabiliriz. Biz evinizin temizliği ile ilgilenirken siz diğer öncelikleriniz için daha fazla zaman ve enerji elde edebilirsiniz.