Herkes için değerli olan insan sağlığı,zaman,iş gücü,doğa ve huzur olgularını baz alarak ev temizliğinde sekiz altın kural başlıklı yazımızı oluşturduk.Keyifle okuyacağınızı ve notlar alacağınızı umuyoruz.

Deneyimlerimiz ve araştırmalarımız rehberliğinde ev temizliğini sizin için daha keyifli ve zahmetsiz bir işleme çevirmeyi amaçlıyoruz.Biz,Güzel Evim temizlik firması,ev temizliğinden keyif alıyoruz.

Aşağıda ana başlıklarını ele aldığımız ev temizliğinde sekiz altın kural konumuza, yazımızın ilerleyen bölümlerinde açıklık getirmeye çalışacağız.

  • planlama
  • düzenleme
  • kaldırma
  • organize
  • korunma
  • zamanlama
  • temizleme
  • dinlenme

PLANLAMA:

Ev temizliğine başlamadan önce planlama yapmak size zaman kazandırırken olası birçok duruma da hazırlıklı olabileceksiniz.

Temizliğin kapsamı ve neler yapılacağı hakkında bir liste çıkarabilirseniz işiniz yarı yarıya halloldu demektir.

Ayrıca ev temizliği yapacağınız tarih konusunu  netleştirmeniz ve olası su ve elektrik kesintilerini takip etmenizi tavsiye ederiz.

DÜZENLEME :

Ev temizliğinden önce, evin düzenlenmesi,eksiklerin,yanlışların kontrol edilmesi işimizi kolaylaştırır.

Bozuk bir çeşmenin onarılması,kırık bir kornijin değiştirilmesi dikkat edilmesi gerekli konulardır.Bu ve buna benzer konular ev temizliği öncesi ele alınmalıdır.

Ayrıca kullanılmayan eşyaları,kırık ve dökükleri mümkün olduğu kadar ortadan kaldırmalısınız.Temizlik öncesinde her odanın eşyası düzenlenmeli ve yerine yerleştirilmelidir.

KALDIRMA :

Çocuğunuzun kullanmadığı oyuncakları,küçülen yatağı veya yenisini almış olduğunuz ütü masanızın eskisini ortadan kaldırmalısınız.

Bu ve buna benzer eşyalardan kurtulmak için kileriniz,deponuz veya ardiye odanızın olması işinizi kolaylaştırabilir ya da sizin gerksiz gördüğünüz eşyaları ihtiyacı olan kişilere ulaştırabilirsiniz.

ORGANİZE :

Ev temizliğinin kapsamını belirledikten sonraki adım organize olmaktır.

Eğer size ev temizliği konusunda yardımcı olabileceğine güvendiğiniz aile bireyleriniz varsa kapasitelerine uygun temizlik işlemlerini aralarında paylaştırmanızı tavsiye ederiz.

Böyle bir durum ancak hayallerinizde mümkün ise, profesyonel izmir ev temizlik şirketleri aradığınız çözüm olabilir.

Planladığınız ev temizliğinin kapsamı sizin zamanınızın ve gücünüzün yetmeyeceği boyutta ise profesyonel temizlik firmaları ile ortak hareket etmenizi tavsiye ederiz.

KORUNMA : 

Bel fıtığı,boyun fıtığı,eklem ağrısı,vertigo,yaşlılık,hastalık gibi durumlar ev temizliği yapmayı engelliyen durumlardır.

Ayrıca toza,kimyasallara ve diğer buna benzer durumlara karşı hassasiyeti olan kişilerin ev temizliği yaparken kendilerine dikkat etmeleri ve gerekli önlemleri almalarını tavsiye ediyoruz.

Temizlik eldiveni,temizlik maskesi ve diğer korunma amaçlı temizlik gereçlerini mutlaka yanınızda bulundurun ve kullanmayı ihmal etmeyin.

ZAMANLAMA : 

Yağmurlu bir günde ev temizliği yapmak kadar evinizde yatılı bir misafiriniz varken ev temizliği yapmak bizce o kadar yanlış bir zamanlamadır.

Ayrıca ev temizliği sırasında size yardımcı olmayacak ne kadar aile bireyiniz varsa o gün için ,o sayıda, sinema bileti almanızı tavsiye edebiliriz.Evcil hayvanlarınız da dahil.

TEMİZLEME : 

Ev temizliği yaparken evinizn her bölümü için ayrı temizlik uygulamaları ve temizlik ürünleri gerekli olacaktır.

Kullanacağınız temizlik ürünlerini iyi seçmeli hangi alanlarda ve yüzeylerde etkili olabilecekleri konusunda bilgiye sahip olmalısınız.

Toz,kir,leke,pas,yağ,küf gibi istenmeyen durumları ortadan kaldırmak için uygun temizlik ürünleri kullanmalısınız.

DİNLENME : 

Ev temizliği için onca yorulduktan sonra kendinizi şımartmanızın zamanı geldi diye düşünüyoruz.

Kendinize zaman ayırmalı ve temiz,sağlıklı,konforlu bir ev,yeni,tazelenmiş bir gün için dinlenmelisiniz.