İzmir’de Ev Temizliği Profesyonelleri ve Profesyonel Ev Temizliği Hizmeti

Ev temizliği profesyonelleri, günümüzde, ev temizliği hizmetlerinde, en çok ihtiyaç duyulan işgücünü temsil eder.  Temizlik konusunda profesyonel olabilmek özellikle ev temizliği alanında profesyonellik birçok özelliğe bir arada sahip olabilmek, hakim olabilmek anlamını taşır.

Profesyonel ev temizliği şirketleri  bilgiye,donanıma,deneyime,insana ve geleceğe yatırım  yapar,değer verir ve sunduğu temizlik hizmetlerinde herkesin memnuniyetini hedefler.

Profesyonel bir temizlik şirketi uygulayacağı bir temizlik hizmeti öncesi müşterisinin istek ve ihtiyaçlarını belirlemek amacı ile  ön çalışma yapar,gerekli ekip ve donanımını hazırlar,fiyat teklifini sunar,rezervasyon oluşturur.

İş güvenliği,belirlenmiş hizmet standartlarının oluşması,çözüm odaklı hizmet anlayışı,müşteri memnuniyeti,zaman ve iş gücü yönetimi ve buna benzer birçok kriter dikkate alınmalıdır.

PROFESYONEL EV TEMİZLİĞİ 

Profesyonel bir ev temizliği, daha öncesinde kapsamı,zamanı ve içeriği belirlenmiş,profesyonel temizlik makineleri,donanımı eşliğinde bir temizlik firması ekibi tarafından uygulanır.

Zaman içerisinde alınan eğitimler,kazanılan deneyimler ve sahip olunan profesyonel donanım sayesinde akla gelebilecek tüm temizlik işlemleri ev temizliği profesyonelleri tarafından başarı ile yerine getirilir.

Ev temizliği profesyonelleri bireysel veya takım olarak hizmet verebilir,ekip çalışmasına,iş paylaşımına ve yardımlaşma konularına hakimdirler.

Verilen iş tanımının en iyi şekilde yerine getirilmesi ya da karşılaşılan farklı bir durumun çözülmesinde zaman ve iş gücünü doğru kullanmak ev temizliği profesyonelleri için prensiptir.

EV TEMİZLİĞİ PROFESYONELLERİ ve TEMİZLİK ÖNERİLERİ

Profesyonel ev temizliğini yerine getirebilmek için;

  • Profesyonel bir ev temizliği ekibine
  • Profesyonel ev temizliği makinelerine
  • Profesyonel donanıma
  • Doğru hazırlanmış  bir iş tanımına

ihtiyaç vardır.

Profesyonel bir ev temizliği ekibine, verilen eğitimler,kazanılan deneyimler ve ekibin birbirini tamamlayan farklı özelliklerinin uyum içinde tutulabilmesi ile sahip olunabilir.

Ekip içerisindeki biri makinelerin kullanılmasında sorumluluk alırken diğer bir ekip üyesi fiziki zorlukların aşılmasında ekip üyelerine katkıda bulunabilir.

Ya da bir ekip üyesi ev temizliğinde camların silinmesini üstlenirken diğer bir ekip üyesi de koltuk ve halıların yıkanması işlemini üstlenebilir.

Profesyonel ev temizliği makineleri, evde gündelik olarak kullanılan ev temizliği makinelerine göre amaç ve performans bakımından farklılık gösterir.

Örneğin evde kullanmakta olduğumuz bir elektrik süpürgesinden farklı olarak profesyonel bir elektrik süpürgesinde bulunması gerekli olan özellikler;

  • Daha yüksek vakum gücü
  • Daha uzun hortum
  • Daha uzun kablo
  • Daha büyük toz haznesi
  • Hepa toz filtresi
  • Ses seviyesi daha düşük

şeklinde olmalıdır.

Ev temizliği profesyonelleri verilen hizmet esnasında buhar makinesi,koltuk yıkama makinesi,yatak yıkama makinesi gibi profesyonel ev temizliği makinelerini, farklı ve fonksiyonel aparatları ile birlikte etkin olarak kullanmaktadır.

EV TEMİZLİĞİ PROFESYONELLERİ VE PROFESYONEL DONANIM

Profesyonel bir donanım,farklı temizlik ürünleri,araç gereç ve aparatları içermektedir.

Ayrıca kişisel korunma araçları ve iş güvenliğine uygun iş kıyafetleri de profesyonel bir donanıma dahil edilebilir.

Bir banyonun temizlenmesi kadar hijyeninin sağlanması da önemlidir.Temizlik ürünlerinin yanı sıra hijyen sağlayıcı ürünler de temizlik profesyonellerinin donanımları arasındadır.

Temizlik sonrasında ahşap yüzeylerin korunması adına cila ve parlatıcılar ya da cam yüzeylerde özellikle duş kabini iç yüzeylerinde kullanılan su kaydırıcı ürünler profesyonel donanıma örnek verilebilir.

Doğru hazırlanmış bir iş tanımı, profesyonel ev temizliği ekibinin hazırlıklarını uygun şekilde yapmasına,iyi organize olabilmesine ve dolayısıyla müşteri memnuniyetinin oluşmasına katkı sağlayacaktır.

Zamanın,iş gücünün ve birçok durumun yönetimi ve kontrölü doğru yapıldığında herkes için mükemmel sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Ev temizliği profesyonelleri için standart bir ev temizlik iş tanımı daha öncesinde halihazırda bulunabilir ancak birçok farklı özellikte ev ve ev temizliğine bakış  açısı da bulunmaktadır ve bu durum yeni bir iş tanımını gerektirebilir.

iZMİR’DE PROFESYONEL EV TEMİZLİĞİ FİYATI

Almak istediğiniz veya alacağınız ev temizliğinin fiyatını, diğer bir anlamda maliyetini, sizin istekleriniz ve ihtiyaçlarınız şekillendirecektir.

Örneğin evinizin temizlenmesi yanısıra evinizde iki yatak yıkanması gerekli ise ev temizliği ücretine yatak yıkama ücretini eklemelisiniz.

Ya da eviniz tek katlı,yüz metrekare değil,  iki yüz metrekare iki katlı bir ev olabilir ve dolayısı ile daha fazla iş gücüne ihtiyaç duyulabilir ve bu durum da takdir edersiniz ki ev temizliği ücretini etkileyecektir.

Bir temizlik firmasından profesyonel bir ev temizliği hizmeti almadan önce kapsamlı bir araştırma yapmalısınız.Firmaların size sundukları hizmetlerin içeriğini incelemek,istek  ve ihtiyaçlarınızı tam ve doğru olarak ifade edebilmek sizin çıkarınıza olacaktır.

Diğer bir taraftan İzmir’de ev temizliği sunan firmaların sosyal ağlarını ya da haber bültenlerini takip ederek dönemsel  uyguladıkları ev temizliği kampanyalarından faydalanabilirsiniz.

Ev temizliği alanında profesyonel çözümler sunmakta olan Güzel Evim İzmir Temizlik Firması, mükemmel organizasyon yapısı,yıllardır edindiği deneyim ve insana,doğaya saygı çerçevesinde şekillenmiş çalışma anlayışı ile İzmir ve çevre ilçelerde çalışmalarını sürdürmektedir.