Yaşamınız boyunca ev temizliği için ayıracağınız zamanı daha verimli kullanabilmeniz için pratik temizlik ipuçları.Özellikle çalışan bayanlar ve anneler kendinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz.Ya da temizlik için harcamak zorunda kaldığınız zamandan tasarruf ederek yeni bir hobi edinebilir,çocuklarınız ile daha çok zaman geçirebilirsiniz.

Birçok kez ”Keşke daha fazla zamanım olabilseydi” dediğinizi duyabiliyor gibiyim.Bu durumu çok iyi anlayabilen çalışan bir anne olarak, zamanın doğru yönetilmesi kadar yapacağımız işlerde de pratik olmamız önemlidir.

Yıllar boyunca ev temizliği alanında edindiğim tecrübeler, etkili ve kalıcı temizlik hizmetinin en kısa sürede ve kaliteli olarak sunulması prensibine dayalıdır.Her ne kadar,hala, farklı temizlik ihtiyaçları,standartları ve durumları ile karşılaşmaya devam etsem de ortalama bir ev temizliği en iyi şekilde ve kısa sürede nasıl yapılabilir size sunabilirim.

da dikkate alarak,sadece beş dakikanızı daha ayırmanızı ve size vereceğim ev temizliği için pratik temizlik ipuçları ve detaylarını okumanızı tavsiye ediyorum.

1-Bir temizlik çizelgesi günlük,haftalık,aylık olarak hazırlamanız size büyük ölçüde zamandan ve iş gücünden tasarruf sağlayacaktır.Evinizin durumunu ve ihtiyaçlarınızı göz önüne getirin ve hemen bir çizelge oluşturun.Örneğin günlük banyo,mutfak ve oturma odası temizliği için neler yapılabilir.

2-Performansı yüksek temizlik makineleri ve bunların fonksiyonel parçalarını etkin şekilde kullanın.Ben her gün oturma odasını süpürmek için pratik ve az yer kaplayan dikey bir el süpürgesinden faydalanıyorum.

3-Aile içinde ev temizliği konusunda iş paylaşımı yapmak size büyük avantaj sağlayacaktır.Bu konuda başarılı olabilmek için ”Ödüllendirme Stratejisi”  kullanmanızı tavsiye ediyorum.Eşlerinizin ve çocuklarınızın neden hoşlandığını iyi bilirsiniz.

4-Her şeyin bir yeri olmalı ve dağınıklık minimuma indirilmeli.Ayakkabılıktaki fazlalıklardan kurtularak ortada duran ayakkabılar için yer açmak ile işe başlayabilirsiniz.

5-Pratik ev temizlik ürünleri ve malzemeleri edinin.Reklamlarda her çıkana kanmayın.Bir süre bekleyin,forumlardan yorumların gelmesini bekleyin,ya da arkadaşlarınıza fikirlerini sorun.Örneğin ben cam silmek için kullanılan çekçekleri buhar makinesinden daha gerekli görüyorum.

6-Şayet evinizde evcil hayvanınız var ise gündelik bakımlarını ihmal etmemenizi öneririm.Her ihmal sonrasında daha fazla zaman harcamayı gerektirecektir.

7-Profesyonel ev temizliği hizmeti veren güvenilir bir firma telefonunuzda kayıtlı olsun.Her an gerekli olabilir.Güzel Evim Profesyonel Ev Temizlik Firması (0232)255 0 555.