Asırlardır ülkemizde, bayram temizliği bayram yaklaşmadan önce yapılan ve evin detaylı olarak temizlenmesi mantığına dayalı bir gelenektir.

Bayram temizliğinin nedeni bayramda evimizi ziyarete gelecek akraba,dost,komşu ve arkadaşlarımızı daha temiz,düzenli ve konforlu bir ortamda ağırlamaktır.

Ne yazık ki günümüzde bayramlar eski anlam ve önemini kaybetmiş ve sadece tatil günü olarak nitelendirilmektedir. Dolayısı ile bayram temizliği de eskisi gibi insanlar için önem arz etmememektedir.

Yıllar öncesi ile karşılaştırdığımızda bugün, bayram temizliği için ev temizliği randevusu talep eden müşterilerimizdeki azalışı fark edebilmekteyiz.

İzmir’de birçok ev temizlik şirketi yaklaşmakta olan bayram öncesinde hazırlıklarını tamamlamış ve mesaisini bayram temizliğine göre düzenlemiştir.Yani temizlik şirketleri bir ay boyunca hergün aralıksız ev temizliği hizmeti vermektedir.

Biz bu makalemizde, bayram temizliğinin eskisi kadar insanlar tarafından önemsenmediğinden bahsederken birçok araştırmamızı ve gözlemimizi dikkate almaktayız.

Peki bayram temizliği eskisi kadar önemsenmediği halde bizim için neden bu kadar önemli olabilir isterseniz buna değinelim.

 

KAYBOLAN EŞYALARI BULMAK

Bayram temizliği yaparken evin her tarafı elden geçirilmekte ve en ücra,unutulmuş köşeler ve noktalar temizlik adına gün yüzüne çıkmaktadır.

Aylar önce kaybettiğiniz küpenizin diğer eşini bulabilir ya da evinizdeki yaramazların dolabın arkasına sakladığı bir eşyayı bulabilirsiniz.

KURTULMAK

Bayram temizliğine giriştiğinizde mutlaka elinize gerekli ve gereksiz olarak birçok eşya gelecektir.

Bir önceki genel temizlikte atmaya kıyamadığınız kullanılmayan veya eski eşyadan kurtulmanın tam zamanı.Unutmayın ne kadar az eşya o kadar kendinize ayıracak daha fazla zaman demektir.

MUTLU OLMAK

Yapılan araştırmalar ve bizim ev temizliği uygulamalarımızda gözlemlediğimiz bir gerçek vardır ki temiz ve düzenli bir ortamda bulunan insanlar daha mutlu oluyor ve olaylara daha pozitif yaklaşabiliyor.

Ev temizliği yapmak ve mutlu olmak elbette çikolata yiyip mutlu olmaktan daha zor bir yol ancak ev temizliği yapıp fazla kalorileri harcamak çikolata yiyip fazla kalori almaktan daha mantıklı bir yaklaşım olabilir.

SAĞLIKLI KALMAK

Elbette daha temiz ve düzenli ortamda bulunmak insan sağlığının korunmasına yönelik geçerli bir uygulamadır.

Daha az toz,kir,leke,bakteri ve mikroorganizmaların bulunduğu bir ev için temizlik yapmak veya yaptırmak gereklidir.

Ev temizliği için zamanı ve gücü olmayanlar için profesyonel ve güvenilir ev temizliği hizmeti sunmakta olan izmir temizlik şirketleri Güzel Evim’e (0232)255 0 555 numaralı telefondan ulaşabilir,bilgi alabilir,rezervasyon yaptırabilirsiniz.