Mükemmel bir banyo temizliği nasıl yapılır,banyodaki kireç,banyodan küf nasıl arındırılır,duşakabin temizliği ipuçları,sararmış ve kireçlenmiş lavabo,klozet,batarya temizliği nasıl yapılır?

Tüm bu soruların cevaplarını bulabileceğiniz makalemiz,yılar içinde ev temizliği hizmetlerimiz esnasında edindiğimiz deneyimlerimize ve araştırmalarımıza dayanmaktadır.

Aşağıda ana başlıklarını ele aldığımız banyo temizlik konularını takip ederseniz siz de olağanüstü temiz ve hijyenik bir banyoya kavuşabilirsiniz.

 • Banyo fayanslarının temizliği
 • Banyo Armatürlerinin temizliği
 • Duşakabin temizliği
 • Lavabo temizliği
 • Klozet temizliği
 • Banyo dolapları temizliği
 • Küvet temizliği
 • Banyo genel temizliği

Banyonun temizlenmesi öncesinde banyoda bulunan fazla eşyaları dışarı almanızı tavsiye ediyoruz.Bunlar, çamaşır sepeti,temizlik kovaları,çöp sepeti,banyo paspası ve diğer eşyalardır.

 

Banyo temizliği esnasında mutlaka temizlik eldiveni,maske kullanmanızı ve temizlik ürünlerini birbiri ile karıştırmamaya dikkat etmenizi öneriyoruz.

 

Kireçli,küflü ve paslı bölgeler tespit edilerek buralara uygun temizlik ürünleri ile ön uygulama yapılması size avantaj sağlayacaktır.

Banyo Temizliği İpuçları

BANYO FAYANSLARININ TEMİZLİĞİ

Banyo fayansları için kullanacağımız uygun fayans temizleyicinin tatbiki sonrası fayansların kurulanmasını tavsiye ediyoruz.Banyo fayans temizliği için camsil ya da buhar makinesi kullanabilirsiniz.

BANYO ARMATÜRLERİNİN TEMİZLİĞİ

Banyo armatürlerinin temizliği için soda ve karbonat karışımı ya da uygun armatür temizleyicinin mikrofiber sünger yardımı ile uygulanması yerinde olacaktır.Sonrasında bol su ile durulamak ve kurulamak banyo armatorlerinize ilk günkü parlaklığını kazandıracaktır.

Armatür temizliği için kesinlikle ağır kireç sökücüler kullanmayınız.

DUŞAKABİN TEMİZLİĞİ

Banyo temizliğine başlarken ön uygulama ile duşakabin içindeki kireç,sabun ve küflü bölgeleri hafiflettik.Şimdi sıra uygun duşakabin temizlik ürünlerinin mikrofiber sünger yardımı ile tatbiki,ovulması ve ardından bol su ile durulanmasında.Son olarak kurulamak, bizi oluşabilecek su izlerinden kurtaracaktır.

Aşağıdaki videoda mükemel bir banyo temizliği nasıl yapılır Güzel Evim izmir temizlik şirketi ekipleri ile uygulamalı olarak gösterilmektedir.

LAVABO TEMİZLİĞİ

Lavabo temizliği için uygun temizlik ürünün mikrofiber sünger ile tatbiki,ovulması ve ardından durulanması yeterlidir.Lavabonun gideri ve altının temizlenmesi dikkatinizden kaçmamalıdır.

KLOZET TEMİZLİĞİ

Banyo temizliğine başlarken klozet için yaptığımız ön uygulama bize avantaj sağlayacaktır.Uygun klozet temizliği ürününün tatbiki,ovulması sonrası bol su ile durulanması ile klozet temizliği yerine getirilmiş olur.

BANYO DOLAPLARI TEMİZLİĞİ

Banyo dolaplarının üstü,kapakları ve içi kadar altı ve yan yüzeylerinin temizliği de dikkate alınmalıdır.Banyo dolaplarının içinin temizlenmesinde ve düzenlenmesinde içindekiler kategorilere ayrılarak yerleştirilmelidir.

KÜVET TEMİZLİĞİ

Banyo temizliğine başlarken küvet temizliği için yaptığımız ön uygulama bize avantaj sağlayacaktır.Uygun temizlik ürününün tatbiki,ovulması sonrasında küvetin bol su ile durulanması gereklidir.Şayet silikonlar eskimiş ya da küflenmiş ise yenilenmelidir.

BANYO GENEL TEMİZLİĞİ

Banyonun kapısı hijyen sağlayıcı temizlik ürünleri ile silinmeli ve durulanmalıdır.Banyo çöp kovasının ve fırçasının hijyeni sağlanmalıdır.

BANYO TEMİZLİĞİ İÇİN SİHİRLİ ÖNERİLER

Profesyonel bir banyo temizliği için birkaç sihirli öneri size banyo temizliği yaparken avantaj sağlayabilir.

 1. Banyo temizliğine başlamadan önce banyo zeminini elektrik süpürgesi ile süpürün.
 2. Banyo temizliği öncesinde banyo içerisindeki fazlalık eşyaları banyo dışına alın.
 3. Banyo tezgahını temizlerken üzerindeki eşyaları bir kovaya doldurup tezgah temizliği sonrasında geri yerleştirin.